Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Istotne zmiany na antenie TV Republika. Od Nowego Roku więcej publicystyki i programów na żywo

Ocena wydarzeń minionego tygodnia przez Mariana Kowalskiego, komentarz zza oceanu Macieja Rusińskiego oraz zastąpienie telezakupów ciekawą alternatywą - to niektóre z licznych zmian, jakie zostaną wprowadzone na antenie TV Republiki już od Nowego Roku.

Dyrektor programowy stacji Witold Newelicz podkreśla - w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie", że nowe treści dla widzów, to wyzwanie dla zespołu redakcyjnego.

Nowy rok to nowe możliwości. Pokazuje to TV Republika, która już od 1 stycznia wzbogaci antenę nowymi programami dla widzów. Przekaz zostanie urozmaicony m.in. dodatkowymi komentarzami - z kraju wypowie się znany i lubiany publicysta, a ze Stanów Zjednoczonych szef nowojorskiego klubu "Gazety Polskiej".

"Jedną z nich będzie komentarz na temat wydarzenia tygodnia, który będzie przedstawiał Marian Kowalski. Drugą rzeczą, którą wprowadzamy, jest komentarz zza oceanu autorstwa Macieja Rucińskiego. Emitowany będzie co tydzień w niedzielę, po „Politycznej kawie” – przekazał dyrektor programowy Telewizji Republika Witold Newelicz w rozmowie z „Codzienną”.

Dodatkowo, zwiększony zostanie czas antenowy programu "Republika Młodych". Konfrontacje poglądów politycznych młodzieżówek będą emitowane w formie dwóch wejść po dwadzieścia minut. Zwiększona zostanie również obsada programu.

"Dotychczas program był w skromnej reprezentacji najważniejszych sił politycznych, teraz poszerzymy go o cztery dodatkowe drużyny" – zaznaczył.

Koniec telezakupów

Dodatkowo wraz z nowym rokiem, TV Republika odejdzie od emitowania telezakupów. Na początku, po porannym programie "Polska na dzień dobry", od godziny 10:30 do 15:00 prezentowane będą najciekawsze programy, które pojawiły się minionej doby na antenie. Docelowo jednak ma to zostać zastąpione nowymi treściami.

"Na początku w luce będą powtórki topowych programów wieczornych, ale w ciągu miesiąca postaramy się rozwinąć tak, żeby już programy były bieżące, zaczynając od godz. 12 fleszem wiadomości."

Dyrektor programowy podkreślił, że usunięcie telezakupów stworzy możliwość większej elastyczności, jeżeli chodzi np.o łączenie na żywo czy transmitowanie ważnych konferencji.

"Bo jednak pora dnia i objętość bloków uniemożliwiały nam niekiedy trzymanie ręki na pulsie albo robienie tego w sposób płynny. Teraz będziemy mieli ułatwione zadanie. Chociaż oczywiście będzie to także zadanie dla zespołu redakcyjnego, bo będziemy musieli prawie trzy godziny wypełnić" – podkreślił Newelicz.

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.