Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Rosyjski regulator mediów rozpoczął częściowe ograniczanie dostępu do mediów społecznościowych

Wcześniej Facebook wprowadził pewne ograniczenia na rosyjskie, prorządowe media.
Roskomnadzoru, czyli państwowego regulatora mediów jest decyzją odwetową wobec mediów społecznościowych, które nałożyły pewne ograniczenia na prorządowe media, m.in oznaczając propagandowe treści dotyczące wojny z Ukrainą jako

niewiarygodne czy obniżając ich zasięgi w sieci. Facebook nałożył restrykcje na agencję RIA Nowosti, państwowy kanał telewizyjny Zwiezda i portale informacyjne Lenta.ru oraz Gazeta.ru.

Reakcja Roskomnadzoru była szybka: najpierw zażądano od Facebooka zdjęcia ograniczeń, a następnie podano w komunikacie, że Facebook "ma udział w łamaniu fundamentalnych praw i swobód człowieka, jak i praw i swobód rosyjskich obywateli". Od piątku miały zostać uruchomione ograniczenia w dostępie Rosjan do mediów społecznościowych.

W sobotę zgłoszeń o utrudnionym dostępie do mediów społecznościowych na terenie Rosji jest wyraźnie więcej niż zwykle, co więcej ograniczenia dotyczą nie tylko Facebooka, ale również innych portali - jak np. Twittera czy Instagrama.

za:www.gosc.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.