Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Łódź: Powstał łódzki Komitet pomocy migrantom – ofiarom wojny na Ukrainie

Dziś rano arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś powołał Komitet pomocy migrantom – ofiarom wojny na Ukrainie, w którego skład wchodzą osoby duchowne i świeckie na co dzień zaangażowane w działa charytatywne Kościoła.

Jak podkreśla metropolita łódzki - celem komitetu jest konkretna i natychmiastowa pomoc osobom przybywających do Polski - do Łodzi - z terenów objętych działaniami wojennymi.

W skład Komitetu weszli: Abp Grzegorz Ryś – metropolita łódzki, p. Agnieszka Niedźwiedzka - prezes Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych, ks. Tomasz Bartczak – ekonom Archidiecezji Łódzkiej, ks. Andrzej Partyka – dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej, ks. Zbigniew Tracz – Kanclerz Kurii Metropolitalnej Łódzkiej, p. Tomasz Kopytowski – rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz p. Romuald Bosakowski, p. Radosław Niedźwiedzki – wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych oraz p. Adrian Seliga.

- Chcemy pomóc, tym, którzy w panice uciekają z kraju ogarniętego wojną. – tłumaczy Agnieszka Niedźwiedzka. – Pragniemy, aby przybywający do Łodzi z Ukrainy znaleźli tutaj swój azyl, by tu mogli żyć, by czuli się u nas bezpiecznie. Wspierając ich, chcemy stworzyć dla nich warunki do życia i umożliwić im tymczasowy pobyt wśród nas! – dodaje prezes Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych.

W najbliższym czasie odbędzie się pierwsze spotkanie Komitetu pomocy migrantom, na którym obecni będą przedstawiciele Wojewody Łódzkiego oraz Prezydenta Miasta Łodzi.

Pomoc z Polski - z Łodzi - już płynie na wschód. Caritas Archidiecezji Łódzkiej już włącza się czynnie w działalność pomocową skierowaną dla mieszkańców Ukrainy. - Caritas Polska przekazała już 100 tys. zł na bieżące działania kryzysowe ukraińskich Caritas i ogłasza zbiórkę pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”. Wśród najpilniejszych potrzeb są żywność, środki higieniczne i zapewnienie podstawowej pomocy materialnej. Caritas Archidiecezji Łódzkiej przyłącza się do ogólnopolskiej zbiórki i apeluje o wsparcie. – tłumaczy Tomasz Kopytowski, rzecznik łódzkiej Caritas.

za:lodz.niedziela.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.