Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Zginął korespondent wojenny. Ranny dziennikarz.

W ostatnią niedzielę zginął korespondent wojenny "The New York Times" Brent Renaud. Do zdarzenia doszło w miejscowości Irpień w obwodzie kijowskim. Amerykanin najprawdopodobniej został zastrzelony w głowę przez rosyjskich żołnierzy. Informację podał szef miejscowej policji Andrij Nebytow.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył kondolencje rodzinie zmarłego dziennikarza. "Z całego serca składam kondolencje rodzinie Brenta Renauda, który stracił życie, dokumentując bezwzględność i zło wyrządzane Ukraińcom przez Rosję. Niech życie i poświęcenie Brenta zainspirują świat do walki o siły światła przeciwko siłom ciemności" – napisał w liście, którego kopię opublikowano w mediach społecznościowych. Oryginalną korespondencję ukraiński przywódca wysłał najbliższym amerykańskiego reportera.

za: https://dorzeczy.pl/swiat/276106/wojna-na-ukrainie-zmarl-operator-kamery-stacji-fox-news.html

Ranny dziennikarz

Fox News informował wcześniej, że jego korespondent z wojny na Ukrainie Benjamin Hall przebywa ranny w szpitalu. Dziennikarz miał zostać ranny w momencie, gdy zdawał relację z sytuacji w okolicach Kijowa.

Szefowa stacji Suzanne Scott w notatce dla pracowników podkreśliła, że wiadomości o stanie zdrowia ich redakcyjnego kolegi są zbierane. "Proszę, pamiętajcie o Benie i jego rodzinie w swoich modlitwach" /.../

za:https://dorzeczy.pl/swiat/275818/dziennikarz-fox-news-zostal-ranny-na-ukrainie.html

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.