Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Sąd Okręgowy w Częstochowie uprawomocnił umorzenie sprawy profanacji wizerunku Matki Bożej

Sąd Okręgowy w Częstochowie uprawomocnił umorzenie sprawy młodego mieszkańca Warszawy, który w 2019 roku podczas II marszu równości niósł sprofanowany wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej.

Mężczyzna trzymał obraz, na którym postacie Maryi i Dzieciątka Jezus były otoczone aureolą w barwach LGBT. Prokuratura oskarżyła go o obrazę uczuć religijnych, do których się nie przyznał.

W 2021 roku sąd I instancji umorzył sprawę, twierdząc, że podejrzany nie dopuścił się zarzucanego mu czynu. Ponadto sąd obciążył kosztami postępowania Skarb Państwa. Prokuratura wniosła zażalenie, jednak sąd II instancji podzielił wcześniejszą linię orzeczniczą.

Ze stanowiskiem sądów nie zgadza się Marcin Jakóbczyk. Prawnik i działacz pro-life nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z prowokacją środowisk LGBT wymierzoną w chrześcijan.

    – Przyklejanie do wizerunku Matki Bożej tęczy, która w tymże ruchu jest symbolem antywartości, jest obrazą. Jest to świadome połączenie wizerunku Matki Najświętszej z tęczą, żeby bulwersować i prowokować drugą stronę barykady światopoglądowej, dlatego wyrok sądu jest w mojej ocenie niedopuszczalny, bo naruszą sferę wartości, sferę ideałów, w które wierzą obywatele narodu polskiego. Są to nie tylko osoby wierzące, ale każdy, kto w jakikolwiek sposób utożsamia się z wartościami płynącymi z Ewangelii, nauczania Kościoła katolickiego i filozofii chrześcijańskiej – podkreślił Marcin Jakóbczyk.

Marcin Jakóbczyk podkreślił też, że skandaliczne decyzje sądów ws. mężczyzny, który sprofanował wizerunek Matki Bożej to kolejny dowód na to, że potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości.

    – Wyrok sądu pokazuje jednoznacznie, że reforma wymiary sprawiedliwości jeszcze się nie dokonała i jest ona bardzo potrzebna. Wyrok ten jest skandaliczny z punktu widzenia obywatela państwa polskiego, z punktu widzenia osoby wierzącej. Nawet dla zwykłego obywatela, który poczuwa się do tożsamości, do kultury, w jakiej zostaliśmy wychowani, jest to niedopuszczalne. Wszyscy doskonale wiemy, jaką rolę w historii państwa polskiego odegrał Kościół katolicki, jakie znaczenie ma symbolika Matki Boskiej i w jaki sposób Matka Boska zapisała się na kartach naszej historii – akcentował Marcin Jakóbczyk.

za:www.radiomaryja.pl

***

Sami swoi?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.