Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Prowokacja wobec ks. Popiełuszki. Funkcjonariusze SB staną przed sądem!

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił dziś decyzję o umorzeniu z powodu przedawnienia procesu karnego oskarżonych o prowokację wobec ks. Jerzego Popiełuszki. Odpowiedzialni za prowokację byli funkcjonariusze SB staną więc przed sądem.

Chodzi o prowokację przeprowadzoną przez funkcjonariuszy SB w grudniu 1983 roku. Do mieszkania duchownego podrzucono ulotki, broń i materiały wybuchowe. Prokurator IPN oskarżył o stworzenie fałszywych dowodów trzech byłych funkcjonariuszy SB: Grzegorza P., Waldemara O. i Pawła N. W grudniu 2021 roku Sąd Najwyższy orzekł, że Warszawski Sąd Apelacyjny ma raz jeszcze zbadać kwestię umorzenia sprawy prowokacji. Wcześniej warszawski sąd okręgowy umorzył sprawę stwierdzając, że zarzuty dotyczą zbrodni komunistycznej, a nie zbrodni przeciw ludzkości, jak utrzymywał prokurator. Zbrodnie komunistyczne natomiast uległy przedawnieniu z początkiem 1995 roku.

Dziś Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił decyzję o umorzeniu.

- „Sąd apelacyjny stwierdza, że czyny zarzucane oskarżonym w przypadku potwierdzenia ich winy, noszą cechy represji komunistycznej stosowanej celowo wobec pokrzywdzonego z powodów politycznych i religijnych i będą spełniać warunek uznania za zbrodnię przeciwko ludzkości” - uzasadniała decyzję sędzia Marzanna Piekarska-Drążek.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.