Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Bł. Natalia Tułasiewicz patronką nauczycieli

Męczennica, bł. Natalia Tułasiewicz została dziś ogłoszona patronką nauczycieli w Polsce. Decyzję w tej sprawie podjęła watykańska Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Decyzja kongregacji o ustanowieniu bł. Natalii Tułasiewicz patronką nauczycieli w Polsce jest odpowiedzią na prośbę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp. Stanisława Gądeckiego.

Natalia Tułasiewicz była polonistką. W 1943 r. wyjechała jako pełnomocnik – emisariusz rządu londyńskiego i świecki apostoł – do Hanoweru, by pomagać pracownikom przymusowym. W wyniku dekonspiracji uwięziono ją w Hanowerze, potem przebywała w Kolonii. Następnie trafiła do obozu w Ravensbrück, gdzie podejmowała misję ewangelizacji. 31 marca 1945 r. zabrano ją do komory gazowej.

W czasie konferencji ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, odczytał dekret watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

    – Bł. Natalia Tułasiewicz, męczennica, wypełniając obowiązki nauczycielki, zatroskana była o staranność głoszenia Ewangelii, a także z największym zapałem głosiła Chrystusa, „pragnąc świętości dla dusz wielu”. Nauczyciele w Polsce otaczają ją szczególnym kultem – wskazał duchowny.

Jak zaznaczył bł. Natalia Tułasiewicz pokazała, że „istnieje możliwość dążenia do świętości poprzez spełnianie obowiązków świeckich w swoim życiu”.

Tegoroczna ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę będzie poświęcona osobie bł. Natalii Tułasiewicz.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.