Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Algieria: władze zażądały likwidacji Caritas

Kościół katolicki w Algierii zmuszono do likwidacji krajowej Caritas. Na wniosek tamtejszych władz od 1 października zamknięte zostaną wszystkie jej dzieła i wstrzymana zostanie wszelka działalność charytatywna.

O „całkowitym i definitywnym” zamknięciu Caritas poinformował komunikat stołecznej archidiecezji podpisany przez emerytowanego arcybiskupa Algieru Paula Desfargesa.

Komunikat nie polemizuje z decyzją władz, ale odwołuje się do Deklaracji z Abu Zabi i przypomina, że jedną z konsekwencji wiary jest pomoc potrzebującym.
Caritas udzielała wsparcia najsłabszym warstwom społeczeństwa, a także zmierzającym do Europy migrantom.

Władze Algierii nie podały żadnego uzasadnienia dla swej decyzji. Przypuszcza się, że Caritas została uznana za zagraniczną organizację pozarządową.

za:opoka.org.pl

***

Twarz islamu czy dyktatury?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.