Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Prezydent wybrał dwóch nowych członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek Marzenę Paczuską oraz dr Hannę Karp do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – dowiedziała się PAP w Kancelarii Prezydenta. Uroczystość odbyła się o godz. 14:00 w Belwederze.

Przypomnijmy: obecna Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji skończyła swoją kadencję we wrześniu. KRRiT składa się z 5 członków, którzy powoływani są na trwającą 6 lat kadencję. Dwóch kandydatów wyznacza Prezydent RP, dwóch Sejm, a jednego Senat.

W połowie września Maciej Świrski i Agnieszka Glapiak zostali wybrani przez Sejm na nowych członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Oboje byli kandydatami zgłoszonymi przez Prawo i Sprawiedliwość. Przypomnijmy że Maciej Świrski to zalożyciel Reduty Dobrego Imienia-Polskiej Ligi Przeciw Znieslawieniu.

Andrzej Duda zdecydował

Jak podaje w poniedziałek rano Polska Agencja Prasowa, Prezydent Andrzej Duda powoła Marzenę Paczuską oraz dr Hannę Karp do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Uroczystość odbędzie się o g. 14 w Belwederze.

Kim są nowi członkowie KRRiT?

Marzena Paczuska to dziennikarka, była m.in. szefową "Wiadomości", a także członkiem zarządu Telewizji Polskiej.

Dr hab. Hanna Karp jest natomiast medioznawcą i wykładowcą toruńskiej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej.

za:www.tysol.pl/a92169-prezydent-wybral-dwoch-nowych-czlonkow-krajowej-rady-radiofonii-i-telewizji

Copyright © 2017. All Rights Reserved.