Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Orszak Trzech Króli w Łodzi po raz kolejny wyruszy z darami dla Nowonarodzonego!

Tradycyjnie 6 stycznia 2023 roku w rozśpiewanym korowodzie kolędników przejdziemy w barwnym Orszaku ulicą Piotrkowską przed łódzką Archikatedrę! Zaczniemy Mszą Świętą o godz. 11:00 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego na Placu Wolności, skąd ok. godz. 12:00 wyruszymy w stronę katedry.

Po przejściu na plac Katedralny, około godz. 13:30 rozgrzejemy się wspólnie kolędując z Małą Armią Janosika! To największa kapela góralska w Polsce, licząca ponad 130 głosów! Po raz kolejny nasz łódzki Orszak nabiera charytatywnego wymiaru!  Już od Mikołajek, wspomnienia Świętego Mikołaja Biskupa, trwa towarzysząca Orszakowi zbiórka Dar dla Nowonarodzonego. Pieniądze przeznaczone są na sfinansowanie 500 godzin zajęć z logopedii dla dzieci z zespołem Downa w Łodzi oraz na pomoc dla około 100 dzieci z 300 potrzebujących wsparcia rodzin żyjących w Bejrucie w Libanie. To dwa wyjątkowe cele, jakie w tym roku towarzyszą naszemu kolędowaniu!

za:www.archidiecezja.lodz.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.