Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Kolejny polski kościół zdewastowany

W położonej na terenie diecezji opolskiej parafii Malnia dokonano profanacji i dewastacji kościoła pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu.

O sprawie poinformował miejscowy proboszcz ks. Hubert Sklorz, który zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcia efektów dewastacji i profanacji świątyni oraz figur świętych.

W Malni bowiem nie tylko zdewastowano wnętrze świątyni, ale zniszczono również, znajdujące się w otoczeniu kościoła figury Matki Bożej oraz św. Antoniego z Padwy.

Profanacja miała mieć miejsce wczoraj ok. godziny 15.

„Jest to dla nas wszystkich bardzo bolesne” – powiedział portalowi tvp.info miejscowy proboszcz ks. Sklorz.

To już kolejny z serii ataków na katolickie świątynie czy nawet duchownych w Polsce.

Jakiś czas temu jeden z prominentnych polityków PO Sławomir Nitras wezwał do „opiłowywania katolików”.

za:www.fronda.pl

***
W sumie biedni małomózgowcy zwiedzeni przez Zło. Będzie lużniej w kolejce do Nieba... Ale to ponury żart. I - miejmy nadzieje, że przyjdzie opamiętanie. To wszak ludzie, którzy mają dusze. Wieczne...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.