Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Abp Marek Jędraszewski odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

"Prezydent RP nadał to oznaczenie metropolicie krakowskiemu za wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej, za propagowanie postaw patriotycznych" – poinformowała Kancelaria Andrzeja Dudy.

Prezydent Andrzej Duda wręczył order w dniu 20 maja w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich, podczas uroczystości zorganizowanej w związku ze złotym jubileuszem kapłaństwa abp. Marka Jędraszewskiego – profesora nauk teologicznych, i zastępcy przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Abp Marek Jędraszewski święcenia kapłańskie przyjął z rąk abpa Antoniego Baraniaka, 24 maja 1973 r.

W sobotę w katedrze na Wawelu odbyła się uroczysta Msza św. z okazji jubileuszu, a wieczorem rocznicę kapłaństwa abp. Jędraszewskiego uświetnił koncert w Filharmonii Krakowskiej.

Abp Jędraszewski: Nie zginiemy, jeśli będziemy sługami Maryi

– Nie zginiemy, jeśli będziemy sługami Maryi. Nie ulegniemy królom chcącym pozbawić nas suwerenności, jeśli będziemy mieli świadomość, że "u Chrystusa my na ordynansach" – mówi abp Marek Jędraszewski.

Arcybiskup Jędraszewski wypowiedział te słowa podczas Mszy św. sprawowanej na początku maja dla Polonii w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie.

W czasie homilii abp Marek Jędraszewski, odnosząc się do wizji z Apokalipsy św. Jana, zwrócił uwagę na znak wielkiego zła walczący z Bogiem i tymi, którzy w Niego uwierzyli. Wskazał także na wielki znak zwycięstwa Kościoła i Maryi. – Ostateczny triumf należy do Chrystusa i tych, którzy Jemu zawierzyli – mówił metropolita krakowski dodając, że Jezus umierając na krzyżu, zwyciężał. Z wysokości krzyża obdarował też Kościół Swoją
Matką. Między Maryją a uczniami nawiązała się szczególna więź.

– Uczyli się wierności, mocy i siły doświadczając Jej błogosławionej obecności i prawdziwie matczynego wsparcia – dodawał arcybiskup zaznaczając, że tak jest od początków Kościoła przez całą jego historię do dziś. – Im bardziej nasilają się momenty zła, prześladowań i cierpień, tym bardziej dzieci Kościoła uciekają się do Jej matczynego wstawiennictwa, by szukać u Niej pomocy i wsparcia – podkreślał.

za:dorzeczy.pl


Copyright © 2017. All Rights Reserved.