Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Pontyfikat papieża Franciszka poświęcony Matce Bożej Fatimskiej

W odpowiedzi na prośbę papieża skierowaną do patriarchy Lizbony kardynała José Policarpo, aby ten poświęcił jego pontyfikat matce Boskiej Fatimskiej, biskupi portugalscy zdecydowali, że poświęcenie to odbędzie się 13 maja b.r. Poświęcenie to zostanie umieszczone w programie pielgrzymki międzynarodowej odbywającej się w dniach 12 i 13 maja (dokładny program zostanie podany w późniejszym terminie).

Pielgrzymce międzynarodowej w maju, w 96. rocznicę pierwszego objawienia Matki Boskiej widzącym Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, będzie przewodniczył arcybiskup Rio de Janeiro, bp Orani Tempesta.

Przypominamy, że kard. José Policarpo w przemówieniu otwierającym 181. plenarne posiedzenie Konferencji Episkopatu Portugalii, ujawnił, że papież Franciszek dwukrotnie prosił o poświęcenie jego posługi piotrowej Matce Boskiej Fatimskiej.

Ogłaszając to kard. José Policarpo powiedział, że prośbę tę mógłby spełnić sam „w cichej modlitwie”, ale „byłoby pięknie, gdyby w jej realizację włączył się cały Episkopat”.

żródło: http://www.fatima.pt

za: http://www.ksd.media.pl (kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.