Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki-Roztropne spotkania koleżeńskie

Sugerujesz wyraźnie sympatyczny Kolego, organizatorze miłych spotkań – bardzo odległych dla niektórych z nas od lat szkolnych bojowań - coby nie poruszać tematów „politycznych”.
Hmmm….
- A jak definiujesz politykę?

W końcu nas - starych - za przeproszeniem repów chyba stać na taki wysiłek samodzielnego określenia?
- Więc, jak?
- Jako brudną (a fe!) grę spoconych ludzi, goniących li tylko za władzą i kasą?...  ?...  A może jako przekrzykiwanie się napalonych opozycjonistów w telewizyjnych okienkach?..

To byłoby brzydkie podejście.

A może jednak już wraca pamięć, iż „polityka to roztropne działanie dla dobra wspólnego”?....W naszym wieku powinna.

Powodów do owego działania jeszcze ho, ho! Nawyki małomyślności wielu nawiedzonych przez ów oszalały w bełkocie intelektualnym „postęp” mogą czynić w naszych milusińskich sporo szkody.

I dlatego apelowałbym raczej o jak najwięcej polityki podczas naszych posiadów, aby starsi ludzie, dzieląc się między sobą doświadczeniami, bogactwem–mam nadzieję-przemyśleń, wypracowywali skuteczne metody pomocy młodszym.

Czyż nie to byłoby pięknym elementem takich zjazdow? Absolwentów tzw. dobrego liceum z rzeczywiście wspaniałymi profesorami ( ten nasz Wychowa śp. prof. Kazimierz Arasimowicz…), którzy potrafią ubogacić się, nawet „pięknie różniąc” ?…

I z tej „różnicy” wysnuwać sensowne, mądre decyzje, konstruujące (bądź regenerujące) optymalny ogląd rzeczywistości …

Oczywiście bez przesady!
Na konsumpcję – w tym łyczek dobrego trunku – też powinno być miejsce i ochota. Wszak in vino veritas…
- Zatem?...
Do następnego spotkania!
Dobrego.
Bez "politycznego" tabu.

Za: http://krzysztofnagrodzki.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.