Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki-Generalnie genitalni i niezłomni z teczek

Fakt, że stworzenia- a konkretnie ssaki –rozmnażają się przez zbliżenie zwane płciowym. Ale z tego przecie nie musi wynikać, iż z tej podstawowej cechy, czy sposobu przekazywania istnienia rodzaju ludzkiego musi wynikać, iż jest to jedyna i absolutnie dominująca nasze charaktery i działania czynność… A czasami, by nie rzec–często-tak się wydaje przy…hmm…wielu przekazach medialnych.
Szczególnie postępowo bezpruderyjnych przekazach.
I czynach.

- Co do tego mają teczki?...


- Ongiś miały niebagatelny, bowiem odpowiednie służby prowadząc akcję „Hiacynt”, notowały specyficzne upodobania genitalne niektórych osób, by z tą wiedzą w papiórach, ułatwiać im podejmowanie decyzji o służbie ludowej ojczyźnie i komunistycznemu postępowi w roli… no, w pewnej roli… powiedzmy- w pewnej tajnej roli…
*
Płyną lata, ustroje się przekombinowują, jako i dawne służby, a potrzeby pozostają. I zapiski. Różne. Nie tylko hiacyntowe. Tak to jest na tym naszym padole łez i uciech. I notatek…
*
Czy można na tym budować spiskową teorię wszystkiego? Absolutnie nie! Nie wszystkiego.
Ale przy niektórych odsłonach?....
*
-Zatem jak weryfikować wiarygodność i bliskość prawdzie?...
- Ano, jak zawsze – odległością od Ewangelii. Od stałych, niezmiennych zasad życia wskazanych przez Odwiecznego Nauczyciela.
Dobrego, godnego życia na drodze From Here to Eternity.
*
Niektórzy twierdzą, iż nie ma żadnego „Eternity”….
No cóż, smutna to „pragmatyczna” wiedzowatość, ale i wynikająca poniekąd z niej konstatacja, iż luźniej będzie w Domu.
W Domu Ojca.
Bardzo smutna konstatacja…Copyright © 2017. All Rights Reserved.