Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska – Jasełka w szkole

Jasełka to trwały element polskiej religijności, tradycji i kultury. Teatralne przedstawienie scen Bożego Narodzenia Marty Zając „Jasełka” przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 14 im. Józefa Lompy w Łodzi. Opowieść o narodzeniu Pana Jezusa zaprezentowano w przepięknej scenerii.

Młodzi artyści z dużym zaangażowaniem odgrywali swoje role, oddając klimat cudownej nocy Narodzenia Pańskiego, kiedy pogrążonych we śnie pastuszków zbudził anioł i ogłosił Dobrą Nowinę.

Inicjatorką całego projektu była mgr Danuta Kwaśny – Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w przedstawieniu. Są kreatywne, twórcze i cieszą się z efektów swojej pracy. Widząc radość młodych artystów, rodziców i dziadków oglądających swoje pociechy, przekonuję się, że warto podjąć trud i organizować takie teatrzyki.

Oprawę muzyczną przygotowała mgr Grażyna Sałacińska – Dzieci bardzo chętnie śpiewają kolędy. To jest ich ulubiona pora roku, pora kolędowania.

W przygotowaniu jasełek pomagała dyrektor szkoły mgr Grażyna Łazowska, wychowawcy świetlicy, rodzice oraz dziadkowie. Do przedstawienia wykorzystano stroje ze szkoły, ale także projektowane przez uczniów a szyte przez rodziców, jak również wypożyczone ze Stowarzyszenia Powrót Trzech Króli.

Przedstawienie było dedykowane Babciom i Dziadkom z okazji zbliżającego się ich święta. Przybyłym gościom życzenia z tej okazji złożyła Pani Dyrektor szkoły. Dzieci wręczyły zrobione własnoręcznie piękne tulipany.

Wszyscy goście i młodzi artyści częstowani byli pysznymi rogalikami, które wypiekła Danuta Kwaśny.

Uczestnicząc w tym pięknym, rodzinnym spotkaniu można było się przekonać, że teatralne przedstawienia scen  Bożego Narodzenia, mniej czy bardziej udane artystycznie, świadczą o wielkiej potrzebie wiązania tradycji z dniem dzisiejszym i umacniania więzi i miłości między pokoleniami.
  

 
                                                                   
           

 

                                                                    
Foto: Marek Kamiński

Copyright © 2017. All Rights Reserved.