Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki-Susza

Trudno nam dogodzić… Kiedy pada deszcz, narzekamy, że leje, kiedy śnieży i mrozi- że zimno i nieprzejezdno, kiedy nie pada-horror suszy….
No tak, tacy już jesteśmy. Narzekający. Daj Boże konstruktywnie ?
Ale poważnie. To, że Polska leży w obszarze zagrożonym stepowieniem nauczał nas

-studentów budownictwa wodnego i hydrologii Politechniki Warszawskiej-wspaniały profesor śp. Julian Lambor. I dlatego należy przygotowywać się do kłopotów z tym związanych.
Przede wszystkim poprzez budowę dużych i małych zbiorników retencyjnych. Stąd idea kaskadyzacji Wisły, która ziściła się jedynie poprzez zbiornik we Włocławku. A miało ich być kilka, o ile nie kilkanaście.

Minęły lata, nie ma z nami już Profesora ( odszedł do Wieczności 14 września AD 1973), zmieniają sezonowe władze.
I sezony…powiedzmy- meterologiczne…
A tu klops!
Susza!
- Patrzcie ludzie! Jaki prawem?!

- Ano takim, iż takie są odwieczne prawa natury. I mądrzy ludzie potrafią je dostrzec i wyciągać wnioski. Stosowne do potrzeb i możliwości.

- Czyżby zabrakło czegoś?

Możliwości?...
Wyobraźni?...
Pamięci?....

Ale teraz, skoro „Góra” przypomniała suszą- do roboty nasz rządzie! Kaskadyzacja Wisły!

PS. A mnie, całkiem prywatnie, marzy się „Morze Kazimiersko-Janowieckie" w pobliżu wspaniałych Gór. W porządku-Górek. Górek Parchackich.
....No dobrze-nie morze a zalew :-)
 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.