Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki-Fenomen Radia Maryja

Tak Kolego, mimo wszystkich waszych dąsów i kłód rzucanych ongiś pod nogi dzielnych Redemptorystów, z Ojcem Rydzykiem na czele oddziału „instalującego” alternatywne media -przede wszystkim >Radio Maryja< a następnie >Nasz Dziennik< i >TV Trwam<  - ta fala przyszła i rozmywała dzień po dniu skorupę owej zwykłości, pod którą gnieździło się… no, to i owo-z konformizmu i ugody z tzw. codziennością zrodzone.
Swoiście zamnezjowaną „świecką” , a nawet „naukową” codziennością…

Trudno sobie wyobrazić, co by było z nami i z naszą krainą bez tego pługa orzącego w zwykłości, tudzież zasiewu dobrej pamięci o naszej starej, dobrej, pięknej, trudnej cywilizacji. Łacińskiej cywilizacji-w której owa triada: Bóg- Honor-Ojczyzna jest przewodnikiem po drogach zwykłości a i gąszczach pospolitości.
 
„Nasz” Papież św. Jan Paweł II orzekł z mocą: „Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest takie radio, co się nazywa >Radio Maryja”.

I to Radio, a później Telewizja Trwam oraz Nasz Dziennik, dzień po dniu przeorywało glebę naszych utarć- narzuconych, wklepanych, pogodzonych.
Pozornie pogodzonych.

- Ilu osobom otworzyło oczy?  A może i …dusze…


- Dlaczego dzisiaj o tym?
- Ano dlatego, iż kolejny raz wpadłeś z jakiś dziwnym (…wiosenne quasi wirusowe przesilenie? J  ) powątpiewaniem i wskazaniami modernizacji.
 I w ogóle, i w szczególe.
„I pod każdy innym względem”- chciałoby by się dodać nieco złośliwie, za pewną piosenką…

Radia Maryja- powstałe w grudnia 1991 roku ma specjalną-wierzę-opiekę z Góry.
Wszak omadlane jest przez tysiące słuchaczy-ludzi wiernych Bogu-Kościołowi- Ojczyźnie, którzy nie dali się porwać „tryndom” – niby nowym, a w istocie, w głębi, pod zmodernizowanymi powłokami, będącymi kolejnymi próbami wstawiania fałszywych oznakowań. Drogowskazów wiodących na zatracenie. Dusz. A i bywa ciał.

Znany profesor –ks. profesor Waldemar Chrostowski - ostrzegał: „ Kiedyś podbijano i kolonizowano terytoria, bezwzględnie wyzyskując rdzenną ludność. Obecnie ujarzmia się nie tyle terytoria, ile ludzkie umysły, a wtedy także terytoria staja się podatne na ekspansje”

Zwróć szczególną uwagę na frazę: „…ludzkie umysły…” Tedy wiedzie też droga do dusz. I ich –naszych dusz- droga. Tu i w Wieczność…

Zatem Kolego nie kombinuj. Czasu już zbyt dużo wszak nie mamy. Patrząc w metrykę J
A Radio Maryja pomoże.
Daj Boże!
Amen!
:-)

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.