Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki – Wieści postępu. Z listów do przyjaciół. I znajomych

- Słyszałeś Kolego?
Zabójstwo człowieka, niewinnego, bezbronnego człowieka- dziecka- jest prawem człowieka!
- To z psychiatryka ?!?
- Nie-z parlamentu. „Europejskiego”.

Ot, jak daleko może posunąć się degrengolada.

Zresztą-sięgając pamięcią do historii-to nic nowego.

Były okresy i swoiste cywilizacje, które nie  zawracały sobie głowy takimi sprawami jak szczególna troska i opieka nad niepełnosprawnymi członkami społeczeństwa. No i niechcianym potomstwem, pojawiającym się – o zgrozo!-z uniesień sex-swawoli.

Ustaliliśmy już chyba, że komfort luźniejszej kolejki do bram Raju, nie jest-mimo wszystko-dobrym usprawiedliwieniem dla zgody na takie „prawa”, prawda?

W końcu jesteśmy z pokolenia, które ma w pamięci zasady Trzeciej hitlerowskiej Rzeszy, w której zasada przydatności mierzona była również stopniem sprawności fizycznej i psychicznej.
 
No i pochodzimy z owego „ciemnogrodu”, który nie przyjmuje do wiadomości, iż wzięliśmy się z niczego w toku cudu ewolucji, która wzięła się… również z niczego.
…A przynajmniej nie wiadomo z czego.

- Tak jak ludzie i–bywa-uniwersytety-niewiadomej orientacji co do swej tożsamości cywilizacyjnej.
 
I intelektualnej?...

Można załamać ręce i krzyczeć-Zgroza!!!
Ale to przecie nic nowego.  

Przestawianie drogowskazów, mącenie umysłów i wodzenie na manowce-to odwieczna czynność, którą wykonuje Zło na zatracenie wielu….
- Jak wielu?...
- To zależy od każdego z nas.
Wychowywanie, nauka, myślenie-to proces-i obowiązek. Nieustający!Copyright © 2017. All Rights Reserved.