Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki-Wzmożenia /2/. Z listów do przyjaciół. I znajomych

Coby nie rzec - owe wzmożenia o których pisałem Ci poprzednio, są stare jak świat. Jeno przybierają różne - w zależności od aktualnych pomysłów diabelskiego reżysera - przystrojenia.

Czegóż to już nie uskuteczniano:
- Walka ras - była
- Walka klas - była
- Walka płci - była (Jest?...)

A to wciąż ta sama - jeno udrapowana w przeróżne hasła - walka. Ucieranie rozumu i Sensu poprzez diabelskie suflowania i przeróżne sztuczki z bogatego arsenału zwodzeń.

No i podatni na nie... poddani.
 
Bliźni wodzeni na zatracenie poprzez hipnotyzujące błyskotki chwilówek.
Raz mniej raz bardziej wzmagających....popyt swoistych, podatnych konsumentów. Ludzików oderwanych od Sensu a przytwierdzonych do kasy i chwilówek...

Ale przecie wszystko trzeba spłacać... Wcześniej czy później.
Bez złudzeń.
Żadne taryfy ulgowej TAM nie będzie.
Wręcz przeciwnie...

***

Dni wciąż uderzają w skały czasu
W pył roztrwaniając
Wieków pamięć...

A naszym ludzkim odwiecznym zadaniem jest właśnie nie pozwalanie sobie - i w miarę możliwości innym - na to "roztrwanianie", na amnezję, ponieważ skutki bywają żałosne.
Bardzo żałosne dla jednostek ale i narodów objętych chorobą...
Copyright © 2017. All Rights Reserved.