Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska - Żegnamy przedszkole

Pięknie odtańczonym polonezem rozpoczęły się uroczystości pożegnalne najstarszej grupy w Przedszkolu Miejskim nr 58 w Łodzi. Dzieci przygotowały piękny program, recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały. Było to bardzo wzruszające pożegnanie nie tylko dla dzieci, ale także dla przybyłych rodziców, dziadków i społeczności przedszkolnej. Przez kilka lat przedszkole było dla nich drugim domem.

-  Dziecko przychodzi do przedszkola i uczy się wszystkiego, co jest mu potrzebne na co dzień. Tutaj panują inne zasady niż w domu.  Musi je przyjąć do wiadomości i się do nich dostosować – powiedziała Sylwia Kubiak dyrektor Zespołu Przedszkoli Miejskich nr 1 w Łodzi.
    
Aby osiągnąć sukces wychowawczy potrzebne jest ciepło nauczycieli i osób pracujących w placówce. Dziecko musi czuć się zaopiekowane, szczęśliwe, radosne i bezpieczne. Przez te kilka lat pobytu w przedszkolu rozwija się, poznaje nowych kolegów i koleżanki, uspołecznia się. - Jest to bardzo ważny etap w życiu dziecka. Uczy się jak poskromić emocje, jak nad nimi panować, jak radzić sobie z trudnościami. Poznaje kodeks przedszkolaka, uczy się zasad współżycia, jak należy być uprzejmym, grzecznym i kulturalnym – podkreśliła pani dyrektor.
    
Dla wszystkich pożegnalny dzień był trudnym dniem, pełnym emocji i wzruszeń. O starszych kolegach nie zapomnieli młodsze przedszkolaki, przygotowali dla nich prezenty i takie oto życzenia:
             
„Życzymy kolegom na początek dobrych ocen: szóstek i piątek.
I żeby nikt się szkoły nie bał, bo nie ma czego, bo nie trzeba.
Choć serduszka nasze małe, lecz nam mocno biją,
Krzycząc głośno w naszych piersiach: „Starsze dzieci niech nam żyją!”.

- To radosny i zarazem smutny dzień dla mnie. Patrzyłam jak one wzrastają, jak się uczą i jak odnoszą sukcesy. Serce boli, że te dzieci idą w świat, ale życzę im wszystkiego najlepszego i czekam z utęsknieniem we wrześniu, jak przyjdą i opowiedzą o swojej szkole i klasie – mówiła Elżbieta Barabasz wychowawczyni.
       
Pani dyrektor wręczyła podziękowania rodzicom, którzy najbardziej angażowali się społecznie w organizację różnych imprez. Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy ukończenia przedszkola oraz torby pełne prezentów.
    
       
za:lodz.niedziela.pl/artykul/81702/Lodz-Zegnamy-przedszkole

 


   

 

 

 

                                                                

Foto: Marek Kamiński

Copyright © 2017. All Rights Reserved.