Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jawiga Kamińska-Łódź: Rodzinne świętowanie

Papież Franciszek zapowiedział w tym roku Święto Rodziny. – W archidiecezji łódzkiej będzie ono obchodzone od 23 do 25 czerwca. Ale Święto Rodziny jest wtedy, kiedy rodziny spotykają się przy parafiach, kiedy razem się bawią, a wcześniej modlą się. Ten piknik adresowany jest nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców i dziadków, którzy przychodzą tutaj ze swoimi pociechami – mówił ks. kan. Wiesław Kamiński, proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Piknik rozpoczął się Mszą świętą, na której dzieci dziękowały za szczęśliwy rok szkolny 2021/2022, ale też witały wakacje. Podczas liturgii modlono się również w intencji Teresy i Andrzeja Wisznackich z okazji jubileuszu 50-lecia Sakramentu Małżeństwa. Jubilatom ks. Damian Czerwiński przekazał list gratulacyjny od abp Grzegorza Rysia metropolity łódzkiego.

Po Mszy św. na placu przy kościele przygotowano dla dzieci wiele atrakcji m.in. dmuchańce, ściankę wspinaczkową, watę cukrową, lody i napoje. Dużym zainteresowaniem cieszyło się euro-bungee, na którym dzieci wysoko skakały i robiły widowiskowe salta. W festynie uczestniczyły milusińscy nie tylko z parafii, ale również z Duszpasterstwa Osób Niesłyszących, ochronki bałuckiej i innych ośrodków opiekuńczych, które działają na terenie parafii, bądź są z nią zaprzyjaźnione.

 Jest to też sposób na integrację wszystkich dzieci, tych które są dotknięte niepełnosprawnościami z dziećmi zdrowymi – podkreślił ks. Damian. W organizację tego spotkania włączyli się Rycerze Kolumba, parafianie oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawni - Sprawni, które działa przy parafii. - Wszyscy chcemy dać chwilę szczęścia i radości dzieciom oraz całym rodzinom. Chcemy także przede wszystkim podziękować Panu Bogu za tę wielką wartość jaką jest miłość rodzinna – powiedział ks. proboszcz.

Chętni mogli zakupić cegiełki, z których całkowity dochód będzie przeznaczony na napęd do dzwonów. Wezmą one udział w losowaniu, które odbędzie się podczas odpustu 29 czerwca. Na szczęśliwców czekają rowery, sprzęt AGD i wiele innych atrakcyjnych nagród.


Foto: Marek Kamiński
za:lodz.niedziela.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.