Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki-Fazy rozwoju i ...zwoju?... Z listów do przyjaciół. I znajomych

Kolego, czy zwróciłeś uwagę na oczywistą oczywistość -jak to zawsze skondensowanie ujmujesz :-) - iż jakby ostatnio przybyło... odkrywców?

Odkrywców tego, co dla nas (geniuszy? :-) ) - było proste i jasne, jakby same z siebie.... albo wyssane z mlekiem matki. Dodajmy dla precyzji, iż chodzi o Matkę Polkę a nie o mleko jakby od wściekłej krowy z puszki ze zrzutów... czy wrzutów.

Zatem odkrywa się rachunki od się i do się bierne.
Z przewagą tych ostatnich.
I owa przewaga powoduje takie obciążenie niektórych, iż trudno zachować równowagę.
To zresztą właśnie owa oczywista oczywistość.

Ale my-starsi-wiemy, iż zbyt wypchany zbędnym obciążeniem plecak nie ułatwia zdobywania szczytów, oj, nie ułatwia...
Przecie sami to doświadczaliśmy...

Rzecz w tym, jak uzmysłowić to owej jurnej młodzieży (w różnym-bywa i póżny wieku), aby nie skończyła na manowcach i grzęzawiskach z których odwroty są trudne, a bywa...   

Za: https://www.krzysztofnagrodzki.pl


Copyright © 2017. All Rights Reserved.