Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska - 100 lat Ojcze Józefie !

13 listopada w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus została odprawiona koncelebrowana Msza św. z okazji 70-tej rocznicy urodzin o. Józefa Łągwy SJ. Na dziękczynną Eucharystię, której przewodniczył Ojciec Jubilat do świątyni przybyli parafianie, przyjaciele, przedstawiciele wspólnot, których jest opiekunem. Modlono się o potrzebne łaski na dalsze lata posługi kapłańskiej.

Ojciec Józef Łągwa SJ był proboszczem parafii w latach 1998 – 2005. Obecnie jest opiekunem wspólnot „Kanaan”, „Magnificat” oraz żołnierzy Armii Krajowej. Jako prezes Stowarzyszenia „Słowo i Muzyka u Jezuitów” organizuje wspaniałe koncerty z udziałem wybitnych artystów. W tym roku w dniach od 2 do 23 października  odbył się już XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. prof. Teresy Żylis – Gara. Na koncercie inauguracyjnym nadano nowemu fortepianowi imię Fryderyka Chopina. Festiwal zakończył się przepięknym koncertem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” - „A to Polska właśnie”, który odbył się w Teatrze Muzycznym w Łodzi.
Ojciec Józef całym swoim życiem pokazuje jak żyć, kochając Boga i drugiego człowieka.
    
Dostojnemu Jubilatowi życzymy zdrowia, bo ono niesie pogodę i uśmiech, nieustannej radości z wielkiego daru kapłaństwa oraz ciągłego odkrywania głębokiej tajemnicy swojego powołania do służby Bogu. Życzymy także, aby czerpał radość z podejmowania trudnych wyzwań i był otoczony serdecznymi przyjaciółmi, którzy nigdy nie zawiodą i zawsze będą wspierać modlitwą.

Foto: Marek Kamiński

 

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.