Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska - Podążali za gwiazdą

Święto Trzech Króli to Święto Epifanii czyli Objawienia. Pan Jezus objawia się całemu światu jako Zbawiciel.
- Każdy człowiek jest wezwany do tego, aby poznał Pana Jezusa i był zbawiony. Tę prawdę przedstawiamy nie tylko poważnie mówiąc kazania, ale także w formie jasełek, w formie zabawnej, żeby wszyscy zrozumieli, a szczególnie dzieci – powiedział ks. kan. Wiesław Kamiński.

W wielu miastach, również w Łodzi, organizowane są miejskie Orszaki Trzech Króli. Pomysłodawcą orszaku w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła jest ks. proboszcz Wiesław Kamiński. - Chodzi o to, że w tej rodzinie parafialnej, do której przychodzą różni ludzie, chcemy dotrzeć do każdego z dobrą wiadomością, że Pan Jezus każdego kocha, do każdego przyszedł i każdemu chce się objawić jako Zbawiciel, Ten, który zaprasza do życia Jego Ewangelią – podkreślił ks. Wiesław.
    
W postacie Trzech Króli w tym roku wcielili się sponsorzy parafii angażujący się w różne akcje charytatywne. Rolę Kacpra powierzono dr Pawłowi Michalakowi, Wielkiemu Priorowi Zakonu Rycerskiego Świętego Jerzego Męczennika oraz Konsulowi Honorowemu Republiki Albanii. - To dla mnie wielkie wyróżnienie, w orszaku nie pierwszy raz pełnię rolę króla. Wydarzenie to pokazuje naszą jedność i wielkość Kościoła.
            
Andrzejowi Stysińskiemu dyrektorowi Carrefour Polska przypadła rola Melchiora.
- Jestem drugi raz królem, bardzo to przeżywam. Uroczystość upamiętnia dary złożone Jezusowi przez Mędrców.
    
W rolę Baltazara wcielił się Jacek Skwara dyrektor Leroy Merlin na Bałutach. - Czuję się bardzo wyróżniony. Jest to miłe i przyjemne, ale także mobilizujące uczucie.
    
Podążając za światłem gwiazdy z darami dla Jezusa, królowie przeszli obok pałacu Heroda, którego rolę odegrał ks. proboszcz. Herod pragnął wydać za mąż swoje trzy córki, które były brzydkie i wiekowe. Niestety plan się nie powiódł, ponieważ królowie podążyli do Betlejem, aby podarować złoto, kadzidło i mirrę maleńkiemu Jezusowi oraz złożyć pokłon.
    
W tym roku rolę Świętej Rodziny przyjęli Aleksandra i Piotr Kowalscy z synkiem Feliksem. - Cieszę się, że Piotr zaprzyjaźniony z parafią, jest od kilku dni dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tutaj był błogosławiony jego ślub, a Feliks czwartego września  ubiegłego roku został ochrzczony – powiedział ks. Wiesław.
    
W uroczystym orszaku wzięły udział całe rodziny. - Ogłosiliśmy konkurs dla dzieci na najpiękniejsze przebranie za królową i króla. Chodząc po kolędzie zachęcaliśmy i przypominaliśmy o dzisiejszej uroczystości – dodał ks. Damian Czerwiński. Najpiękniejsze stroje królowie nagrodzili pucharami. Wszystkie dzieci, biorące udział w konkursie zostały obdarowane słodkimi upominkami.
    
- Cieszy mnie, że przyszło bardzo dużo ludzi, wszyscy otrzymali kolorowe korony i mogliśmy wspólnie z radością przeżywać święto Objawienia Pańskiego – podkreślił ks. proboszcz.
     

                                                            
                                                                               
Foto: Marek Kamiński

 

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.