Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska - Ambasadorzy Łodzi

Z okazji przypadającego w tym roku 600 – lecia nadania praw miejskich Łodzi, sześciuset łodzian zostało odznaczonych jubileuszowymi medalami za swój wkład w rozwój i promocję miasta. 

Piąta z serii uroczystości została zorganizowana w Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15. 

- Wspólnie z moim zespołem szukaliśmy rozwiązań, co będzie najlepsze dla wyróżniających się łodzian.                Padł pomysł medali, a ja chciałam, aby

decyzje o przyznaniu podejmowali mieszkańcy miasta, żeby zgłaszali swoich kandydatów. Są osoby znane z pierwszych stron gazet, ale są również osoby anonimowe, które działają na rzecz lokalnej społeczności. To nietypowy projekt, gdzie mieszkańcy naszego miasta wybierają osoby godne wyróżnienia. Medal zaprojektowali graficy z urzędu – powiedziała Hanna Zdanowska prezydent miasta.
    
Medale przyznawała Kapituła Medali na 600 – lecie Łodzi w składzie: sportowiec Marcin Gortat, dr Tomasz Karauda, publicysta Błażej Lenkowski, producent filmowy Piotr Dzięcioł, przedsiębiorca Jacek Szwajcowski oraz dyrektor Muzeum Miasta Magda Komarzeniec przewodnicząca Kapituły.
       
- Chcieliśmy wybrać takich bohaterów, którzy być może dla nas nie są znani, ale są bohaterami lokalnej społeczności. Warunkiem było to, że zrobili coś ważnego dla Łodzi. Jestem sam zaszczycony, że poznałem historię ludzi, o których nigdy nie czytałem, którzy całe serce położyli na dłoni dla drugiego człowieka – mówił dr Tomasz Karauda.
    
Medale wyróżnionym osobom wręczyła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. To wspaniałe wyróżnienie wraz z pamiątkowym dyplomem otrzymał dr Paweł Piotr Michalak Wielki Prior Zakonu Rycerskiego Świętego Jerzego Męczennika i Konsul Honorowy Republiki Albanii. - To nie tylko wyróżnienie, ale też w pewnym sensie podziękowanie. To buduje, daje dodatkową energię i zachęca do dalszego działania zarówno na rzecz osób starszych jak i tych najmłodszych.
    
Medal jubileuszowy otrzymali również m.in.: Bronisław Wrocławski aktor, Marcel Szytelchelm pomysłodawca ławeczek – pomników Galerii Wielkich Łodzian, Andrzej i Jerzy Rybińscy muzycy, Agnieszka Forzpańczyk współorganizatorka biegów patriotycznych,  Andrzej Nebeski założyciel grupy muzycznej ABC, Andrzej Kałuża adwokat, Czesław Piotr Uznański historyk i jego syn Sławosz Uznański drugi Polak, który poleci w kosmos.
    
- Te medale przyznawane są za serce, wrażliwość, czułość i za to, że wam się po prostu chce. Jesteście ambasadorami naszego miasta, budujecie nasze miasto i te medale wam się po prostu należą – podkreślił Marcin Gołaszewski przewodniczący Rady Miejskiej.
    
    

 

 

 


Foto: Marek Kamiński

Copyright © 2017. All Rights Reserved.