Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki - Dworak bliżej świątyni

W ostatnim programie "Bliżej" (TVP Info 26.04.2012) dotyczącym miejsca na multipleksie dla nieznośnej katolickiej telewizji Trwam, Jan Dworak zademonstrował - znaną tym, którzy oglądali występy jego ekipy w Sejmie i Senacie - jak potrafi poruszać się postępowy organizator życia medialnego po wertepach prawa. Fantastyczne! Mógł zdenerwować się na przeszkadzającego w słusznej narracji Pospieszalskiego, a on z pełna wyrozumiałością. No, może prawie pełną…
W końcu sprawa jest skomplikowana i nie każdy prostak, pardon - oczywiście nie każdy telewidz potrafi ją zrozumieć. Odpowiednio. Ale Przewodniczący postarałby się, gdyby nie zakaz Wnioskodawcy.

Najbardziej poruszającym był finalny gest Jana Dworaka – oświadczenie o datku na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Darowizna być może uratuje lud od nieszczęścia w postaci telewizji Trwam, przychylając nieba Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. A jeżeli nie od razu nieba, to większej życzliwości stojącej murem za Trwam milionów Polaków i pozostałej części Episkopatu. (Pozostałej - bo biskup Pieronek zwyczajowo przychyla się od dawna.)

Co prawda zgryźliwcy przypomnieli, że stara zasada ewangeliczna namawia, iżby nie wiedziała prawica co daje lewica – i to w dodatku na wizji – ale przecie nie takie dawania były już ukazywane w świetle kamer.

Ofiara ofiarą, ale nie było łatwo. Natrętny Pospieszalski wymusił na Przewodniczącym kolejną darowiznę: Obietnicę następnej rundy z udziałem ekspertów od finansów: Fundacji Lux Veritatis – właściciela Trwam oraz rozdzielacza koncesji - KRRiTV. Będzie się działo! I to koło północy!

Oczywiście jeżeli wcześniej taka natarczywość nie zostanie ukarana. W końcu pluralizm pluralizmem ale miejsce w szeregu znać trzeba. I nie wybiegać przed Przewodniczących. Jak to w demokracji. Ludowej.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.