Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Ks. dr Waldemar Kulbat - Spór o wychowanie

Trwa spór o edukację seksualną w łódzkich gimnazjach. Chodzi o to czy edukacja seksualna ma być prowadzona w duchu etyki chrześcijańskiej, czy zgodnie z zasadami ideologii rewolucji kulturowej, której składnikiem jest ideologia gender. Unieważniono konkurs  który wygrało związane z Archidiecezją łódzką sprawdzone wieloma osiągnięciami Centrum Służby Rodzinie, a przegrała propagująca antychrześcijański model wychowania Fundacja „Jaskółka”. Podobno „młodzi nie chcą seksu po bożemu”. Edukacja seksualna prowadzona w nowym duchu oznacza w praktyce  totalny luz moralny, w którym nie obowiązują żadne reguły, żadne ograniczenia, a nad wszystkim dominuje zasada przyjemności. Wychowanie oznacza w tym wypadku brak jakichkolwiek  zasad: samowychowania, wstrzemięźliwości, a przede wszystkim miłości powiązanej z odpowiedzialnością. Tymczasem media alarmują, że model edukacji seksualnej związany z ideologią rewolucji kulturowej ponosi całkowitą klęskę i owocuje tragediami życiowymi młodych ludzi. Dane odnośnie aktywności seksualnej 12-letnich uczniów w USA są zatrważające. 27 proc. dzieci w tym wieku rozpoczyna współżycie. Skutkuje to wielką liczbą przedwczesnych ciąż, chorób wenerycznych, itp. Rozdawnictwo prezerwatyw małym dzieciom przynosi jeszcze gorsze skutki. Innym przykładem jest Wielka Brytania, z bardzo „postępowym” programem nauczania seksu i z największym odsetkiem niechcianych ciąż. Dopiero po przeżyciu wielu dramatów młodzi zaczynają rozumieć, że życie to poważna sprawa a nie  „zabawa we dwoje”.
Gdy pozbawionemu  używania rozumu  człowiekowi damy nóż do ręki  może sobie zrobić krzywdę. I nikt rozsądny tego nie robi. Ale gorzej gdy ktoś w imię obłędnej ideologii usiłuje narzucić ją innym. Wtedy nieuniknione są ludzkie  dramaty i rozczarowanie.

Ks. Waldemar Kulbat

Copyright © 2017. All Rights Reserved.