Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyjaciół. I znajomych: Taktyki czy strategie? Niepotrzebne skreślić.

Pytasz Kolego o komentarz do ostatnich „dziań”. Już przecie wyjaśniałem, że pogoń za bieżączką zostawiam młodszym, ale żeby nie być posądzony o zupełna ociężałość, bądź asekurację, odpowiem. Pozwolisz, że użyję, kondensując, niektórych sformułowań z listu do innego naszego znajomego. I zaproponuję swego rodzaju quiz…(Niepotrzebne skreślić  ? )

1.    Pojednanie Polsko – Ukraińskie po Łucku.


a.    Prezydent Komorowski miał niezłe - w tych okolicznościach (polityka obecnego układu sił) - wystąpienie, czym naraził się pobanderowskim elementom.
b.    Jajko na marynarce Prezydenta RP, to ostrzeżenie, żeby nie był zbyt samodzielny w polityce międzynarodowej.
c.    Jak w „b” z tym, ze chodziło o pokazanie Polsce kto jest rozgrywającym na tym obszarze.
d.    To była inscenizacja, dla uwiarygodnienia „a” i podkreślenia „b” oraz „c”.


2.    Zakaz uboju rytualnego.


a.    Konsekwentna walka z jakimikolwiek objawami „państwa wyznaniowego”
b.    J.w. ale w jego najdrastyczniejszych wyznacznikach.
c.    Autentyczna troska o eliminację zbędnego dręczenia, zabijanych tą rytualną metodą, zwierząt.
d.    Działania w interesie konkurencji – jak stara się przekonać np. PSL.
e.    Celowe podsunięcie „określonym ośrodkom żydowskim” pretekstu do emocjonalnych zachowań – również w na szczeblu                  rządowym i międzynarodowym - dla wykazania w jakiej skali i jakimi metodami działają żydowskie lobbies. I wywołanie tym                 niechęci.
f.    Konsekwentne (aczkolwiek ryzykowne) tworzenie w świecie obrazu Polski jako państwa „antysemickiego”.

3.     Heca z (ks.) Lemańskim.

a.    Uruchomienie kolejnego „swego” człowieka – tym razem w akcji dyskredytacji abp. Henryka Hozera (ale przecież nie tylko                         Jego), w związku z jasno – zgodnie z Dekalogiem i nauczaniem Kościoła - postawioną sprawą in vitro przez nasz Episkopat.
b.    Nieustabilizowana emocjonalność, podsycana akceptacją mediów postępu poprzez udostępnianie miejsc do zaistnienia                 publicznego.
c.    „Zwykły” kryzys logiki, woli (ślubowanie posłuszeństwa), może nawet Wiary…
d.    Wycofanie (niekonsekwentne) z powodu lęku o emeryturę.


4.    Czkawka antyredemptorystowska.


Celowo używam to określenie w miejsce „antyrydzykowa” czy „antyradiomeryjna”, ponieważ lata i wiele dowodów wskazuje, że media - kojarzone słusznie z o. Rydzykiem - są mediami mającymi solidny fundament właśnie w tym dzielnym zakonie. Ale do quizu:

a.    Radio Maryja i TV Trwam to siedliska antysemityzmu w naszym rzymskokatolickim Kościele, jak systematycznie (służbowo?)                 donoszą „wyzwoleni” z koloratek (ale nie tylko) agitatorzy i aktywiści postępu.
b.    Media j.w. to ukryta jaczejka rosyjska. (Kiedyś dzierżawiła maszty na Uralu)
c.    Media jw. to agentura imperializmu – szczególnie amerykańskiego i watykańskiego.
d.    Media jw. to siedlisko wszelkiego wstecznictwa, ciemnogród po prostu.
e.     Radio Maryja, TV Trwam, Nasz Dziennik to autentyczna alternatywa dla mediów tzw. głównego nurtu na rynku informacji i                        chrześcijańskiej, katolickiej, cywilizacyjnej formacji.
f.     Ze względu na „e” jest tak zaciekle zwalczane, opluwane, okładane fałszywkami.Wystarczy. Nie chcę Cię przemęczać ( O oficjalnym krętactwie smoleńskim już było. Żeby być na bieżąco możesz wchodzić na prawe portale - np: wPolityce.pl, niezależna.pl) 
A teraz zrób swoje – napisz co wybrałeś.  Trzymaj się!

Copyright © 2017. All Rights Reserved.