Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Ks. dr Waldemar Kulbat - W obronie rodziny

W ostatnim czasie nie trudno zauważyć coraz bardziej zdecydowanego występowania wielkich zbiorowości ludzkich w obronie zagrożonych fundamentalnych wartości społecznych takich jak małżeństwo, rodzina, dziecko. W ponad stu miastach prawie spontanicznie tworzyły się pochody, organizowano majówki i festyny, święta rodzin. Takie wydarzenia miały miejsce także w miastach naszej archidiecezji: w Łodzi, Piotrkowie, Tomaszowie Maz., Zgierzu, Bełchatowie i innych. Hasła na transparentach wyrażały wdzięczność za dar życia, obronę i promocję zagrożonych wartości życia rodzinnego jak prawno-naturalny charakter małżeństwa i rodziny, sprzeciw wobec dewiacji, poparcie dla rodzin wielodzietnych, troskę o polepszenie  materialnych warunków bytu rodziny.

Podobne idee i tematy towarzyszyły pielgrzymce rodzin archidiecezji łódzkiej do sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach. Został tam podkreślony nadprzyrodzony charakter małżeństwa i rodziny oraz wielkie zadania, które stoją przed rodzinami. W rodzinę dzisiaj uderza fala wyrafinowanych ataków, przewrotnej propagandy. Hasła o redefinicji małżeństwa, o rzekomych dobrodziejstwach antykoncepcji, aborcji, In vitro, eutanazji, propagowanie ideologii gender według której małżeństwo, płeć to umowne twory oparte nie na podstawie prawa natury ale na kulturowej fikcji.

Widać wyraźnie, iż w tej całej nagonce nie chodzi o dobro rodziców, dzieci, dobro kobiet, ale o podważanie wiary i moralności, oraz o nękanie a nawet dążenie do zniszczenia chrześcijaństwa. Chrześcijanie nie mogą pozwolić  na narzucanie, zwłaszcza przez media  obcych im opinii i stereotypów, które w rzeczywistości są deprawacją i kłamstwem. W tej walce muszą się odwołać do mocy modlitwy i wiary.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.