Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Władysław Trzaska – Korowajczyk: Ukraiński barszcz buzuje na nacjonalistycznym ogniu

Od wielu tygodni, na Majdanie  w Kijowie, trwa bunt przeciwko prezydentowi Janukowiczowi. Batalia toczy się o włączenie Ukrainy do struktur Unii Europejskiej. Czy wszyscy Ukraińcy pragną takiego związku,w tej kwestii naród jest podzielony.   W ostatnich dniach  podobne starcia występują we Lwowie, Łucku, Równyn , Stanisławowie. Telewizja, szukając jakiejś sensacji, wykadrowuje obrazki przedstawiające dramat protestujących w samym Kijowie.

Natomiast Wschodnia Ukraina nie popiera tych protestów. Pragnie spokoju i stabilizacji, a te może im tylko zagwarantować Janukowicz. Widzą interes Ukrainy przede wszystkim we współpracy z Rosją. Ciekawe, że  w latach trzydziestych właśnie na tych terenach ginęło miliony Ukraińców zagłodzonych na śmierć  przez decyzje Stalina. Już zapomnieli o tym dramacie, pewnie przebaczyli, a teraz widzą swój interes nie w związku z Unią Europejską, ale właśnie we współpracy z Rosją. Pewnie duma kozacka została złamana  i z buntowniczych Kozaków przeminęli się w praktycznych rabów.

Tymczasem bunt i rozruchy obejmują Ukrainę Zachodnią wraz z terenami II Rzeczypospolitej. Widocznie łagodny „reżym„ II Rzeczpospolitej nauczył tych ludzi „demokracji„ w najgorszej postaci szowinistycznego nacjonalizmu.

Roszczenia ukraińskie, od początku XX w. Sięgają Chełmszczyzny, Podkarpacia po Krynicę, w niektórych wypowiedziach mówi się o roszczeniach sięgających Wisły.
Można rozważać pewien problem wyłącznie teoretycznie, bo uchowaj Boże gdyby się zrealizował. Przypuśćmy, że Ukraina cała, a może tylko część Zachodnia, bo takiego  wariantu  nie można wykluczyć ,zostaje włączona do Unii Europejskiej. Nie ma granicy  i miliony Ukraińców będą przewalać się przez terytorium Polski. Zaczną głosić , a może i realizować swoje nacjonalistyczne hasła, domagać się zwrotu „ukraińskich” terenów lub zasiedlać swoimi pobratymcami południową  część naszego Kraju. innymi słowy może dojść do   „rozkawałkowywania” Polski. Będą    organizować rajdy rowerowe  na cześć bandziora Stefana  Bandery. Wynajdą jakieś miejsca i będą czcić poległego tam bandytę z UPA, uznając go za swego bohatera, a może i świętego. A administratorzy Polski, w imieniu UE, nic na to nie będą mogli poradzić.

Kilka faktów historycznych. Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów powstała w 1932, a jej założycielem był Stefan Bandera.Już w okresie przedwojennym dokonywali wypadów, aż po Tarnów, mordując antyukraińskich działaczy, paląc zagrody i stodoły. Te antypolskie nastroje zaostrzyły się z chwilą wybuchu Wojny. Tysiące polskich żołnierzy i oficerów oraz osób cywilnych, którzy uciekali na wschód przed niemieckimi oprawcami, ginęło skrytobójczo mordowanych przez Ukraińców.

Prawdopodobnie od momentu wkroczenia armii niemieckiej na tereny polskich Kresów południowo – wschodnichOUN przygotowywało się ideologicznie i praktycznie do masowego mordu Polaków, mieszkańców tamtej Ziemi. Musiało to odbywać się w szczególnie  bardzo tajny sposób. Pozornie Ukraińcy wykazywali swój przyjazny stosunek do sąsiadów Polaków. Nagle w jednej chwili, w niedziele 11 lipca 1943 ruszyli z bronią, kosami, siekierami, drągami na 100 wybranych wsi. Rozpoczęła się krwawa rzeź każdego Polaka, niniezależnie od płci i wieku. Pastwą morderców padały niemowlęta, kobiety, starcy, mężczyźni. Ginęli z rąk oprawców nawet Ukraińcy sprzyjający Polakom. Te mordy trwały lata, a ilość Polaków, którzy zostali zamordowani ocenia się od 150 do 200 tysięcy. Całe  Kresy spływały krwią, a wszystko odbywało się z „trójcubem „ na czapce i flagą czarno – czerwoną, symbolami OUN – UPA. A tu w III RP”wesoło „ koncertuje ukraiński zespóe „EnEnea „, który za patrona wziął, jednego z czołowych morderców ukraińskich z OUN – UPA,  noszący taki pseudonim. 

Dzisiaj na Majdanie w Kijowie powiewa znowu flaga czarno – czerwona, a przywódcy „Swobody „, partii ugruntowanej na tradycjach OUN – UPA. , stoją w jednym szeregu z pozostałymi opozycjonistami.
Jeżeli Majdan wygra i Ukraina wejdzie do Unii Europejskiej,, to będzie to tragedia dla Polski. Patrz cassus  Litwy.

Tymczasem na Majdanie , raz po raz pojawiają się jacyś „politycy” z Polski i deklarują poparcie Majdanowi, a flagę biało – czerwoną wieszają obok ukraińskiej i tej złowieszczej czarno – czerwonej. Czy ci głupcy nie wiedzą co czynią? Trzeba być skończonym ignorantem historycznym ignorantem  i dyletantem politycznymn   , żeby dawać do łapy zbrodniarzom siekierę, która odrąbie  głowę każdemu Polakowi. Popieranie ekscesów na Ukrainie  należy potraktować jako zdradę interesów narodowych, a zawieszanie polskiej flagi obok flagi ukraińskich morderców za obelgę wobec każdego Polaka.
Barszcz ukraiński buzuje na ogniu podsycanym przez „Swobodę „. Co z tego ugotuje się tego dzisiaj nie wiemy. Dobrze jest sobie odświeżyć pamięć  i przypomnieć co działo się dziewięć lat temu. Też jacyś polityczni durnie popierali „pomarańczową rewolucję „, a Juszczenko stanął na czele ruchu o tradycjach OUN –UPA!

Władysław Trzaska – Korowajczyk

PS. Już po napisaniu tego tekstu, doszły do nas bulwersujące wiadomości.
Kilka dni temu, na autokar powracający do Polski, napadła banda Ukraińców. Drogę  zatarasowano palącymi się oponami. Wybito szyby w samochodzie. Pasażerom kazano wychodzić, zostali postawieni na baczność i musieli wykrzykiwać hasła antypolskie i chwalące nacjonalistyczną Ukrainę, UPA i OUN!
Aby było weselej w autokarze jechali Polacy popierający żądania Ukraińców na Majdanie.
Mamy więc właściwy obraz Ukrainy i czego domagają się Ukraińcy dla siebie. Dobrze, bardzo dobrze tym durniom co bez zastanowienia, bez analizy historycznej popierali zbuntowanych Ukraińców i dostali za swoje. Może ten incydent nauczy rozumu tych bezmyślnych politykierów.

Władysław Trzaska - Korowajczyk


***

Tekst kol. Korowajczyka jest jedynie wyrazem poglądów Autora.
Polecamy również publikowany obok artykuł:" Majdan – porażka Rosji, zwycięstwo Polski"

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.