Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Ks. dr Waldemar Kulbat - Wilki i pasterze

Bluźnierstwa, profanacje, akcje przeciw obecności krzyża, kreowanie  prawdziwych czy rzekomych skandali, to powszednie zjawisko w naszych mediach. Obok starych specjalistów od atakowania Kościoła  pojawiają się nowi, kształceni w metodach manipulacji. W ich publikacjach słowa: nowoczesność, modernizacja, demokracja, liberalizm, są odmieniane we wszystkich przypadkach. Jednak faktyczny wydźwięk tych magicznych słów demaskuje słowo : medialna manipulacja.

Kiedyś ten gatunek działaczy zajmował się propagowaniem „jedynie naukowego światopoglądu”, dzisiaj chrześcijanie obok haseł  obyczajowego liberalizmu, relatywizmu zacierającego różnicę między dobrem a złem, zderzają się z prawdziwym językiem nienawiści do wszystkiego co święte. Deklarowana tolerancja zakrywa satanistyczne rysy. 

Katolicy, którzy występują w obronie chrześcijańskich świętości i wartości nie tylko nie są w tym świecie tolerowani, choćby w imię pluralizmu, czy jedynie lekceważeni np., lecz są  bezlitośnie zwalczani, otaczani pogardą, napiętnowani. Szyderstwa, oznaki lekceważenia, mają ukryć brak rzeczowych argumentów, fałsz i brak uczciwości w publicznej debacie.

Czy w sytuacji gdy atakowane są nasze wartości i nasza chrześcijańska tożsamość należy się chować i unikać konfrontacji? Nie ma innej drogi niż jedność i odważne świadectwo. Pismo św. mówi z dezaprobatą o bezzębnych psach, o stróżach pozbawionych odwagi, którzy w obliczu niebezpieczeństwa zagrażającego powierzonej owczarni nie są zdolni wydać głosu i bronić swoich owieczek.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.