Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Ks. dr Waldemar Kulbat - Dlaczego nas atakują?

Trudno nie zauważyć nasilających się od pewnego czasu ataków na Kościół. Pociski używane w tej walce to różnego rodzaju i różnej wagi zarzuty skierowane przeciwko poszczególnym osobom, także pełniącym ważne urzędy w Kościele. Te zarzuty, prawdopodobnie w większości kłamliwe,  są z entuzjazmem przyjmowane przez ludzi z mrokiem w sercu.

Nie jest to niczym nowym, gdyż w dotychczasowej historii systemy totalitarne stosowały wyrafinowane i podstępne metody celem rozbicia jedności Kościoła, dążąc do jego zniszczenia. Specjalne pisma, wyspecjalizowani kłamliwi dziennikarze, prowokacje tajnych służb- to wszystko już było. Dzisiaj jest podobnie. Są specjalne pisma do szerzenia kłamstw i nienawiści z karykaturami ściąganymi z bluźnierczych pism bolszewickich i hitlerowskich. Wzrosła jedynie siła oddziaływania tzw. mediów laicko-liberalnych.

To ich dysponenci wg słów Noama Chomsky`ego fabrykują jednomyślność okłamywanej opinii publicznej, to oni wytwarzają obłąkańczy pęd bezmyślnego stada. To oni usiłują wytwarzać znany w historii propagandy „Gleichschaltug” – przymusowe ujednolicanie opinii publicznej. To oni tworzą „spiralę milczenia” zastraszonych ludzi. Nie dziwmy się później wynikom sondaży, na które się powołują wrogowie Kościoła. Te wyniki świadczą jedynie, że ich zabiegi propagandowe są skuteczne. Kościół katolicki atakują potężne siły, uważa George Weigel.

Chcą oni zniszczyć wiarygodność Kościoła, gdyż jest on jedynym obrońcą prawd moralnych, broni rodziny i życia ludzkiego, przeciwstawia się tym, którzy odrzucają ewangelię Chrystusa, tym  którzy wolą żyć w perspektywie nicości niż w perspektywie Boga.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.