Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Władysław Trzaska - Korowajczyk: Reformy państwa czy ślepa uliczka ...?

Nie jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości, ale kibicuję zapowiedzianym zmianom. Są one niezbędne by Polska zaczęła się liczyć w Europie. Do jesieni 2015 nasze Państwo owszem liczyło się jako bardzo oddany Brukseli i Berlinowi wasal.

Przyszły Wybory 2015 i ku zaskoczeniu mocodawców z Unii i samej" carycy" Angeli Merkel jej protoganiści przegrali. Co to za naród ci Polacy? Musiało im się poprzestawiać w głowach, bo wybrali tych, których nie powinni wybrać! Czyżby Polacy uświadomili sobie,  że przez ćwierć wieku byli oszukiwani, okradani, majątek narodowy wyprzedawany lub likwidowany  i dotarł do Polaków fakt, że Polska staje się półkolonią niemiecko - brukselską.

Aby ratować Państwo i Naród należy dokonać radykalnych zmian we wszystkich dziedzinach życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, w dziedzinie ochrony zdrowia, nie ma właściwie sektora państwowego, które by nie wymagało radykalnych reform. Koniecznością jest uporządkowanie gigantycznego bałaganu jakie po sobie pozostawiły rządy  koalicji Platformy Obywatelskiej  i PSL. Koalicja PO - PSL przegrała, bo trudno jest rządzić państwem teoretycznym, do którego doprowadzono z premedytacją. Krańcowe partyjniactwo doprowadziło do sytuacji, w której kraj nad Wisłą powinien nazywać się Państwem Platformerskiem.

Każdy układ partyjniacki siłą rzeczy prowadzi do nepotyzmu, korupcji, k'sobnego przywłaszczania dóbr narodowych. Innymi słowy PO - PSL doprowadziły do krańcowo patologicznej sytuacji, bliskiej rozpadowi Państwa . Czy to dokonało się przez wewnętrzną, ale planowaną destrukcję, czy na polecenie sił zewnętrznych, to nie ma większego znaczenia. W każdym przypadku jest to zdrada, a zdrajców powinna czekać gilotyna, przynajmniej moralna.

Od pół roku ster Rządów w Polsce przejęło Prawo i Sprawiedliwość. Dokonano kilka istotnych zmian, ale do realizacji całego Programu PiS jest jeszcze bardzo daleko, a czas leci z niebywałą szybkością; minęła już 1/8 kadencji!!!

Dostrzegam wiele bardzo korzystnych zmian, ale również widzę niedostatki, które mogą okazać się tragiczne w skutkach. Będą piaskiem sypanym w osie przemian. A jakie to są przeszkody ?

Wiele wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość wchodzi na partyjniackie ścieżki, które doprowadziły do klęski Platformy. Zamienił stryjek ... Spółki Skarbu Państwa znowu obsadzane są wybiórczo. A może by tak dopuścić do sytuacji, by w tych Spółkach znaleźli się wybitni fachowcy, ale z poza układu partyjnego z PiS. Oj panie Prezesie Jarosławie Kaczyński czy koniecznie chce pan prowadzić do powtórki, jaką sobie zafundowała Platforma!

Państwo biurokratów rozdyma się i rozdyma. Urzędasów z dawnego układu jeszcze pozostawia się, a dookoptuje nowych biurokratów z obecnego rozdania. Im więcej biuralistów, tym gorzej funkcjonuje każda instytucja, bo kontrola ich pracy jest często niemożliwa.

Nie zostały odtajnione akta specjalne schowane w sejfach IPN, a nie tak dawno Antoni Macierewicz zapowiadał ich ogłoszenie. Jak należy rozumieć sytuację, w której nieujawnieni wrogowie i zdrajcy Polski, zapewne funkcjonują w strukturach Polski? Nie dokonała się właściwie dekomunizacja i lustracja ! W tych sferach panuje cisza, a ją można różnie interpretować. W skrajnym podejrzeniu można podejrzewać, że zawarto jakieś porozumienie, będące kontynuacją Okrągłego Stołu i "grubej kreski ".

Jeszcze raz potwierdzam, że gorąco kibicuję przemianom w Polsce zapowiadanym w Programie Wyborczym PiS, ale jestem zaniepokojony wieloma zjawiskami, jakie towarzyszą realizacji tych przemian przez Rząd Beaty Szydło. Tych kilka gorzkich słów nie jest krytyką tego Rządu, ale to moje subiektywne uwagi, pod adresem wszystkich struktur Prawa i Sprawiedliwości pod aby nie szli drogami Platformy Obywatelskiej, bo te z całą pewnością zaprowadzą na manowce i do ...

Prawo i Sprawiedliwość ma niepowtarzalną szansę rządzić więcej niż jedną kadencję, musi jednak, z żelazną konsekwencją, przeprowadzić reformy Państwa Polskiego.  Byłoby tragedią narodową, gdyby zapowiedziane dobre zmiany nie zostały dokonane. Nie dopuszczam myśli, że w rok 2019 może dojść do jakiegoś politycznego wstrząsu, ale wszystko jest możliwe. Tylko, że będzie to na własne życzenie PiS, a wtedy ta formacja zapisze się na czarnych stronach historii Polski.

Władysław Trzaska - Korowajczyk

Copyright © 2017. All Rights Reserved.