Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Gdzie są dzieci, tam jest przyszłość

Fundacja „Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara” kampanią billboardową zwróciła uwagę na zjawisko dzietności w Polsce. Według danych GUS przez kilka lat po wprowadzeniu programu 500+ poziom dzietności się podniósł, ale w roku 2020 powrócił do wskaźnika sprzed dekady. Kampania z niewiadomych powodów została okrzyknięta mianem kontrowersyjnej.

Doczekała się też osobliwej odpowiedzi serwisu Pomagam.pl, która sugeruje, że pytanie „Gdzie są te dzieci?” jest niepotrzebne, bo w istocie chodzi o to, aby pomagać dzieciom, a nie pytać o dzietność. Tymczasem problem jest poważny, bo program 500+, pomimo wielu sukcesów, nie przyczynił się w dłuższej perspektywie do zwiększenia liczby urodzeń, a obecnie wskaźnik w naszym kraju jest poniżej średniej UE. Zdumiewają też wnioski niektórych „ekspertów”, którzy szansy na zmianę upatrują m.in. w liberalizacji prawa aborcyjnego. Kryzys demograficzny w Polsce jest częścią globalnego kryzysu, którego nie uda się powstrzymać nawet dzięki zachętom w postaci prorodzinnych programów, bo one przegrywają w zderzeniu z lansowanym przez kulturę masową hedonistycznym modelem życia.

Leszek Galarowicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.