Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks. prof. Waldemar Cisło o Sytuacji w Burkina Faso

Jedynym miejscem pomocy, której szukają chrześcijanie w terroryzowanych rejonach, jest Kościół. Naszym zadaniem jest to, abyśmy wspierali naszych braci i nasze siostry, którzy cierpią

Islamski terroryzm znów daje o sobie znać w Burkina Faso. Wielu chrześcijan na tamtym terenie pozbawionych jest opieki duszpasterskiej –  alarmuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Trudna sytuacja jest zwłaszcza na wschodzie kraju. Według lokalnych danych w tym roku znacznie wzrosła liczba rabunków, porwań i morderstw.

Kilka parafii zostało zamkniętych, a w innych ograniczono nabożeństwa. W obawie przed islamskimi bojówkami tamtejsi księża posługują tylko w niektórych wioskach.

– Jedynym miejscem pomocy, której szukają chrześcijanie w terroryzowanych rejonach, jest Kościół. Kościół stara się zapewnić najbardziej potrzebne rzeczy, czyli żywność, leki, schronienie, żeby w najtrudniejszym momencie przyjąć wiernych pod swój dach – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło.

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie podkreśla, że dżihadyści mają jeden cel – to przymusowa islamizacja tego terenu.

– Jest to tendencja, gdzie radykalny islam stara się doprowadzić do tego, żeby wprowadzić prawo szariatu. Czyni to w ten sposób, że niszczy kościoły, pali struktury kościelne, parafie, siedziby biskupów. Mamy w Nigerii kilka zamkniętych diecezji, bo wypędzono stamtąd księży, biskupów. Podobna sytuacja jest w Burkina Faso, gdzie poprzez zastraszanie, pokazywanie chrześcijanom, że nie ma dla nich miejsca, chce się wprowadzić na siłę islam. Naszym zadaniem, Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Kościoła powszechnego, jest to, abyśmy wspierali naszych braci i nasze siostry, którzy cierpią. W Burkina Faso staramy się, aby struktury Kościoła utrzymały się dzięki naszej pomocy – mówił ks. prof. Waldemar Cisło.

Burkina Faso boryka się z atakami islamskich terrorystów od niemal dekady. Agresja wzmogła się po 2015 roku. W tym czasie z rąk islamistów zginęło co najmniej 2 tysiące osób.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.