Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Mija 20 lat od zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

Mija 20 lat od kiedy św. Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu. Papież konsekrował wtedy sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. Odbyło się to w czasie trwania dziewiątej pielgrzymki Ojca Świętego do Polski.

W 2002 roku odbyła się dziewiąta pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski. W trakcie jednego ze spotkań – 17 sierpnia 2002 roku – w Łagiewnikach Papież zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu.

    – Tobie zawierzamy dziś losy całego świata i każdego człowieka. Pochyl się nad nami grzesznymi (…) Ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia, aby w Tobie, Trójjedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei – papież Polak wypowiedział te słowa, które były treścią także jego życia; jego doświadczeniem.

Miłosierny Jezus stał się mu wyjątkowo bliski.

    – Nosił w sercu potrzebę zawierzenia i Polski, i świata Bożemu Miłosierdziu. To było ukoronowanie jego kultu, jego nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia, a także ukoronowanie jego posłannictwa jako papieża – mówił po 20 latach od tamtych wydarzeń ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Przypomniał również, że to św. Jan Paweł II ustanowił Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

    – Był papieżem Bożego Miłosierdzia. Niewątpliwie Jezus go powołał, aby był apostołem Bożego Miłosierdzia, obok s. Faustyny. On jej podał rękę – wskazał ks. Kardynał.

I wybrał miejsce, które w sposób szczególny zobowiązał do tego, by nieść w świat, w Polskę, wszędzie, przesłanie o miłosierdziu Boga, które nie zna granic; które pochyla się nad grzesznikiem; pochyla się nad każdym z nas.

    – Ojciec Święty dał nam ważne zadanie i staramy się, aby posługując w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wychodzić naprzeciw tym papieskim słowom – podkreślił ks. dr Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Św. Jan Paweł 20 lat temu mówił o iskrze Bożej Łaski, którą trzeba rozniecać.

    – Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W Bożym Miłosierdziu świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście – zaznaczył Ojciec Święty Jan Paweł II 17 sierpnia 2002 roku.

Miłosierdzie – jak mówił wtedy Papież – to odpowiedź na ludzkie cierpienie i zwątpienie, na wołanie tych, którzy poszukują niezawodnego źródła nadziei. Łagiewniki stały się w Polsce miejscem pomocy odkrycia tego źródła poprzez wyjątkowy obraz z przesłaniem „Jezu, ufam Tobie”, ale też wyjątkową historią, napisaną przez samego Boga; historią, która bez Boga nigdy nie miałaby prawa się wydarzyć. Z Łagiewnik płynie dziś orędzie miłosierdzia.

    – To miejsce wybrał Jezus. Jest to unikalne miejsce w świecie, gdzie Jezus przemawiał do siostry Faustyny – przypomniał ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Dziś, w ostatni dzień obchodów 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, Mszy św. w Sanktuarium w Łagiewnikach przewodniczył będzie ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.