Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kanada chce wprowadzić kary za prowadzenie leczenia homoseksualistów oraz reklamowanie terapii dla osób o takich skłonnościach

Chrześcijańscy psychoterapeuci z Kanady ostrzegają przed skutkami procedowanej w tym kraju ustawy federalnej kryminalizującej leczenie homoseksualistów. Projektowane przepisy – jak wskazują – zakazują modlitwy i poradnictwa duchowego dla osób z niechcianym pociągiem do własnej płci.

O sprawie informuje portal niezależna.pl.

Krytycy ustawy twierdzą, że ostatecznym jej celem jest uciszenie Kościoła w Kanadzie. Rządowi eksperci definiują „terapię konwersyjną” jako każdą formę terapii mającą na celu aktywną zmianę czyjejś orientacji seksualnej lub wyrażenie płci – w tym chrześcijańskie doradztwo, modlitwę i ewangelizację społeczności LGBT. Ustawa zakłada kary więzienia za prowadzenie leczenia homoseksualistów oraz reklamowanie terapii dla osób o skłonnościach homoseksualnych.

W ocenie ks. prof. Pawła Bortkiewicza, bioetyka, przepisy nie tylko uderzają w wolność religijną, ale też są wewnętrznie sprzeczne.

    – To ustawa, która w sposób radykalny sprzeciwia się elementarnemu prawu wyznania wolności religii i działań religijnych. To jest ustawa ewidentnie dyskryminująca. Jest też wewnętrznie niespójna, dlatego że z jednej strony homoseksualizm, który jest źródłem problemu, jest wpisany w ideologię, która generalnie mówi o bardzo niestabilnym rozumieniu płciowości i bardzo szeroko rozumianych możliwościach zmiany. Z drugiej strony wyklucza możliwość terapii i zmiany w tym jednym, jedynym przypadku, jakim jest homoseksualizm, tzn. możemy zmieniać każdą płeć na każdą dowolną orientację, jedynym wyjątkiem jest tutaj absolutny zakaz terapii w przypadku orientacji homoseksualnej – wskazał ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Bioetyk dodał, że ustawa odbiera możliwość oddziaływania przez Kościół katolicki w sferze ludzkiej i pozbawia go prawa do istnienia w tej przestrzeni.

Przedmiotowy projekt ustawy jest aktualnie w drugim czytaniu.

za:www.radiomaryja.pl

***

Kanadyjska psychoterapeutka krytykuje „totalitarny” projekt zakazu terapii konwersyjnej

Ann Gillies psychoterapeutka z Kanady ostrzega przed ustawą zakazującą terapii konwersyjnej. Chodzi o pomoc w zmianie orientacji osób homoseksualnych na heteroseksualną.

Zakaz tej formy leczenia stanowi zdaniem Gillies krok do zupełnego uciszenia chrześcijan. Według psycholog ostateczny cel twórców projektu stanowi zablokowanie działania przemieniającej łaski Bożej. W mowie dla kapłanów i pastorów z organizacji lobbingowej psycholog określiła ustawę mianem totalitarnej.

Mowa o procedowanej ustawie S-202 autorstwa emerytowanego już senatora Serge'a Joyal'ego. Autorzy projektu definiują terapię konwersyjną jako wszelkie praktyki zmierzające do zmiany orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej. Chodzi zatem między innymi o działania służące ograniczeniu kontaktów między osobami tej samej płci.    

Pojawiają się obawy, że interpretacja przepisów doprowadzi do utrudnień dla pastorów odradzających oglądanie homoseksualnej pornografii. Problematyczne stałoby się także praktykowanie programów służących życiu w czystości przez osoby przejawiające skłonności homoseksualne – takich jak „Odwaga”.  

Zakaz terapii konwersyjnej cieszy się poparciem kanadyjskiego premiera Justina Trudeau. W piśmie dla ministra sprawiedliwości z Kanady podkreślił on, że należy zakazać „kontrowersyjnej praktyki zmuszającej ludzi do zmiany orientacji seksualnej”.

Tymczasem praktyki homoseksualne kłócą się z prawem naturalnym oraz nauką Kościoła. Jak zauważa Katechizm Kościoła Katolickiego „osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one - stopniowo i zdecydowanie - do doskonałości chrześcijańskiej”.

Warto zauważyć, że Kanada to jeden z najbardziej libertyńskich pod względem obyczajowym krajów świata. Na przykład marcu 2019 roku Sąd Najwyższy stanu Kolumbia Brytyjska orzekł, że ojciec rodziny nie ma możliwości zablokowania szalonego pomysłu swojej córki, która w wieku 14 lat postanowiła zostać… chłopcem i poddać się w tym celu tak zwanej terapii hormonalnej.

Rozpowszechniona jest też aborcja, której reklamy są powszechnie dostępne.

za:www.pch24.pl

***

I pomyśleć, że Kanada ongiś pachniała żywicą (Arkadiusz Fiedler)...Teraz jakby bardziej...dymem z ...dołu ?...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.