Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Brawo kibice Górnika Konin!

„Takie łapanki Warszawa widziała ostatnio podczas okupacji hitlerowskiej. Bardzo dużo podobieństw” – taki oto idiotyczny wpis o protestach w Warszawie w sprawie Michała Sz. umieścił prezydent Konina Piotr Korytkowski z PO. W tej samej sprawie głos zabrali kibice Górnika Konin, wywieszając transparent „Konin wolny od LGBT”.

Reakcja prezydenta? „Nie ma mojej zgody na sianie nienawiści, na dzielenie ludzi”. Czyli wszystko jasne: porównywanie do hitlerowców nie jest dzieleniem ludzi, natomiast demonstrowanie przez kibiców, że chcą, by ich miasto wolne było od skrajnej ideologii, której przedstawiciele profanują narodowe i religijne symbole, to nienawiść. Czytam na lokalnym portalu, co Korytkowski obiecywał mieszkańcom w kampanii: aktywni seniorzy, posiłki w szkolnej stołówce, było też hasło – uwaga! – „rodzina w Koninie”. O tym, by rodzina ta miała składać się z dwóch facetów, nic nie ma. Czyli wszystko zgodnie z planem Rafała Grupińskiego, który wspierał Korytkowskiego w kampanii osobiście: do wyborów na ten temat cisza, a po nich zabierzemy się za pranie mózgów mieszkańców. Kibice Górnika Konin, broniący w tej sprawie zdania większości mieszkańców, pokazali tę hipokryzję.

Piotr Lisiewicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.