Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wolność prasy oczami lewaków

W tegorocznej, 20. edycji Światowego Indeksu Wolności Prasy publikowanego corocznie przez organizację Reporterzy bez Granic Polska zajęła 66. miejsce. To oznacza spadek o kolejne dwa miejsca w porównaniu do roku ubiegłego. To najniższa pozycja Polski w historii rankingu.

Jak tłumaczą autorzy raportu, to efekt wprowadzonych przez państwo w ubiegłym roku przepisów uniemożliwiających pracę dziennikarzom przy granicy z Białorusią. Z kolei w zeszłym roku w uzasadnieniu napisano, że rząd usiłował przeforsować repolonizację mediów prywatnych w celu wprowadzenia cenzury. Ciekawe, że największy spadek, z 18. na 47. miejsce, Polska zanotowała w 2016 r. tuż po wygranych wyborach przez PiS. To zestawienie to narzędzie do ataków na Polskę liberalno-lewicowych dziennikarzy tworzących kolegium rankingu. Żeby wykazać obłudę tych ludzi, wystarczy przypomnieć, że jakoś im nie przeszkadzało, kiedy w 2014 r., za rządów koalicji PO-PSL, funkcjonariusze ABW dwukrotnie weszli do redakcji tygodnika „Wprost” i żądali wydania nośników z nagraniami rozmów, m.in. ówczesnego prezesa NBP Marka Belki i ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza. Wtedy byliśmy na 18. miejscu, jako przykład wolności prasy. I dopiero to PiS… Ech!
 
Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.