Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zmiana na stanowisku rzecznika Białego Domu. W nowej roli czarnoskóra reprezentantka środowisk LGBT

Sekretarz prasowa Białego Domu Jen Psaki odejdzie ze stanowiska 13 maja – poinformował w czwartek prezydent USA Joe Biden. Zastąpi ją „pierwsza czarnoskóra i pierwsza osoba LGBT” na tym stanowisku, Karine Jean-Pierre.

Psaki pełniła swoją funkcję od początku prezydentury Bidena w styczniu 2021 r. Wcześniej była też dyrektorką ds. komunikacji w Białym Domu podczas kadencji prezydenta Baracka Obamy i rzeczniczką Departamentu Stanu. Jej odejście z funkcji było spodziewane od miesięcy, a jeszcze w ubiegłym roku media podawały, że planuje przenieść się do telewizji informacyjnej MSNBC, gdzie ma prowadzić własny program.

„Dużo by opowiadać jak bardzo jestem wdzięczna Prezydentowi USA oraz rodzinie Bidenów za zaufanie na stanowisku rzecznika prasowego” – Psaki napisała na Twitterze, dodając jednocześnie, że dzisiaj całą uwaga powinna zostać skierowana na jej następcę, Karine Jean-Pierre.

„Będzie pierwszą czarną kobietą i pierwszą osobą LGBTQ+ pełniącą funkcję sekretarza prasowego Białego Domu. Ta reprezentacja ma znaczenie, gdyż będzie głosem wielu oraz wielu da przykład, że można spełniać marzenia, które wydawały się nieosiągalne” – stwierdziła Psaki.

Jak dodała, Jean-Pierre kieruje się pasją, „jest mądra i ma kręgosłup moralny, który czyni ją nie tylko wspaniałą koleżanką, ale niesamowitą mamą i człowiekiem”.

„Poza tym ma świetne poczucie humoru” – dodała.

Nowa rzecznik pozostaje w układzie jednopłciowym z Suzanne Maria Malveaux, dziennikarką CNN. Panie adoptowały dziewczynkę.

za:pch24.pl


***
....Znaczy czas na raczej.... ciemny dom...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.