Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

TVP Info: To poseł PO ujawnił informacje pozwalające na identyfikację ofiar pedofila

Poseł PO Piotr Borys jako pierwszy ujawnił dodatkowe informacje, które pozwoliły ustalić tożsamość ofiar Krzysztofa F. – podaje portal tvp.info.

 W ubiegły piątek posłanka PO Magdalena Filiks poinformowała o śmierci swojego 15-letniego syna. Śmierć chłopca prawdopodobnie związana jest z aferą pedofilską, o której media pisały w ostatnich miesiącach.

Tymczasem część dziennikarzy oraz polityków wykorzystuje śmierć dziecka do atakowania mediów publicznych, oskarżając je o współodpowiedzialność za śmierć 15-latka. Przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości oskarżają media publiczne, w tym Radio Szczecin, ale także posłów i osoby związane z PiS, o wykorzystywanie sprawy afery pedofilskiej i atakują partię rządzącą. Pada też zarzut, że dziennikarz Tomasz Duklanowski tak opisywał sprawę pedofila Krzysztofa F., że zidentyfikowanie jego ofiar było banalnie proste.

Wina posła PO?

"Obarczane są media, które ujawniły problem pedofilii w PO i zwróciły uwagę na pracującego kilkanaście lat z dziećmi przestępcę. Tymczasem to poseł PO Piotr Borys jako pierwszy ujawnił dodatkowe informacje, które pozwoliły ustalić tożsamość ofiar Krzysztofa F. i zrobił to w programie 'na żywo'" – wskazuje portal tvp.info.

Chodzi o wypowiedź z 30 grudnia 2022 r. Wtedy to na antenie TVP Info w programie "Minęła Ósma" Piotr Borys miał na żywo ujawnić, "że osoby skrzywdzone przez pracującego kilkanaście lat z dziećmi pedofila to dzieci członkini tej partii".

 Serwis wskazuje, że dopiero po tym, co powiedział Borys – "ustalenie tożsamości tej polityk nie stanowiło już żadnego problemu, gdyż ze Szczecina jest tylko jedna posłanka Platformy Obywatelskiej – właśnie Magdalena Filiks".

Polityk powiedział to w programie na żywo, więc nie było możliwości reakcji ze strony prowadzącego. Redakcja TVP Info nie podawała nigdzie, o polityk jakiej partii chodzi, mówiono jedynie o "znanej parlamentarzystce" – czytamy.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.