Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

SLD walczy z "Tygodniem Kultury Chrześcijańskiej" w szkołach

SLD chce wyjaśnień od minister edukacji Krystyny Szumilas odnośnie "Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej" zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 27 w Rzeszowie. SLD uważa, że złamano tym wolność sumienia!

Zdaniem polityków Sojuszu "Tydzień Kultury Chrześcijańskiej" nosił znamiona "łamania wolności sumienia i dyskryminacji na tle światopoglądowym" oraz mógł naruszyć przepisy konstytucji. Dlaczego? Dla polityków niedopuszczalne było, że na lekcjach np matematyki  "dzieci wyliczały odległość między sanktuariami w Polsce, na informatyce tworzyły prezentację o Sanktuariach Maryjnych w diecezji, a na polskim pisały list do papieża Franciszka, w którym miały podziękować za Sanktuaria Maryjne".

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że politycy Millera żartują sobie, ale niestety to prawda. Walczą jak jeden mąż z tym, co ma związek z Kościołem i wiarą. Największą szkodę zrobiły dzieciom, zdaniem SLD, uczenie się piosenek maryjnych oraz nauka modlitwy "Zdrowaś Mario" w różnych językach.

Czy panowie i panie z SLD naprawdę są takimi "idiotami" by uważać, że Tydzień Kultury Chrześcijańskiej łamie zasady konstytucyjne i niszczy wolność wyznania i sumienia? To jakiś totalny obłęd, który każe wątpić w intelektualne predyspozycje posłów SLD. MEN powinien kategorycznie odrzucić wniosek postkomunistów. Szkoła ma uczyć dzieci dobra i zapoznawać je z tradycją i kulturą w jakiej dorastają (jesteśmy krajem ufundowanym na wartościach chrześcijańskich). Każde dziecko, bez względu czy jest wierzące czy nie, musi wiedzieć w jakim kraju żyje. I dzięki takim inicjatywom jak Tydzień Kultury Chrześcijańskiej poznaje kulturę która je otacza. Mamy również świeckie dni szkoły jak choćby Dzień Ekologiczny, podczas którego dzieci uczą się o ekologii. I co? Osoba, która uważa że ekologia niszczy jego światopogląd (a ma prawo do takiego samostanowienia) ma walczyć np. z Dniem Ziemi?

Bardzo dobrze, że niektórzy dyrektorzy potrafią zorganizować w taki sposób naukę, by dzięki niej dzieci dowiedziały się czegoś o swojej kulturze w której żyją. Minister Szumilas powinna nagrodzić dyrekcję szkoły w Rzeszowie za tak niezwykły i oryginalny pomysł.

za:www.fronda.pl/a/sld-walczy-z-tygodniem-kultury-chrzescijanskiej-w-szkolach,31035.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.