Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

KRRiTV broni prawa dziennikarza do oceny agresywnej ideologii

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odpowiedziała na skargę organizacji lewicowej w sprawie wypowiedzi dziennikarza Radia Poznań. Skwitował on krótko i dosadnie symboliczną napaść na katolickie symbole. Rada nie dopatrzyła się w jego słowach niczego nagannego.

W audycji Radia Poznań Roman Wawrzyniak skomentował sprofanowanie przez prowokatorów spod znaku LGBT słynnego monumentu Pana Jezusa, stojącego przed warszawskim kościołem pw. Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.
– Nie udało się zniszczyć figury Chrystusa faszystom, nie uda się też tęczowej zarazie – powiedział publicysta.

Na historyczną analogię oburzył się lewacki Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Organizacja wysłała skargę do KRRiTV. Odpowiedź, która dotarła z rady, nie satysfakcjonuje rewolucyjnych aktywistów, którzy pożalili się „Gazecie Wyborczej”.

„(…) obowiązkiem Radia Poznań jako redakcji prasowej oraz jako nadawcy publicznego jest informowanie o sprawach istotnych społecznie, a także przedstawianie stanowisk różnych środowisk, które to stanowiska są często ze sobą sprzeczne” – napisali urzędnicy.

„Radio Poznań, na podstawie art. 1 prawa prasowego, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej. (-) Zdaniem KRRiT próba ograniczania prawa do publicznego wyrażania własnych poglądów, które współcześnie jest uznawane jako standard norm cywilizacyjnych, mogłaby zostać uznana za złamanie konstytucyjnej zasady wolności słowa. Dotyczy to także audycji publicystycznych, w których wygłaszane są subiektywne opinie” – przeczytać można w odpowiedzi.

„(…) nadawca poinformował ponadto, że tematyka przedmiotowej audycji, która jest audycją publicystyczną, dotyczyła obrazy uczuć religijnych, jakiej dokonali działacze LGBT. Ze stanowiska nadawcy wynika, że prowadzący audycję, wyrażając swoją opinię na ten temat, ocenił zachowanie osób z tej grupy społecznej przez pryzmat swojego światopoglądu i wartości, jakie wyznaje” – stwierdziła KRRiTV.

Sprawa doczekała się również komentarza Radia Poznań. W zamieszczonej na portalu rozgłośni informacji na temat decyzji Rady czytamy między innymi:
 
„Odpowiedź Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koresponduje z wyrokiem sądu okręgowego w Krakowie, który oddalił pozew prywatnej osoby przeciwko arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu, który jako pierwszy użył określenia tęczowa zaraza w odniesieniu do ideologii LGBT. Sąd uznał, że hierarcha Kościoła miał prawo do używania nawet ostrych słów w obronie wiary” – przypomina Radio Poznań.

*****

Jak się okazuje, środowiska, które na co dzień nie widzą nic złego w stygmatyzowaniu oponentów obelgą „faszyzmu”, a przy tym uczestniczyły chociażby w skrajnie wulgarnych demonstracjach zwolenników prawa do zabijania nienarodzonych, nagle wykazują ogromną wrażliwość na sformułowania określające dosadnie ich własną ideologię. Bojówkarze profanujący świątynie czy pomniki chętnie ustawiają się w pozycji ofiar konfliktu, który notorycznie sami prowokują. Cóż, chciałoby się rzec – lewicowa logika…

za: www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.