Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

M. Świrski o akcji „Strefy wolne od LGBT”: Antypolska; Belg czy Francuz mogą myśleć, że w Polsce jest apartheid

W ocenie prezesa Reduty Dobrego Imienia Macieja Świrskiego umieszczanie przez aktywistę Barta Staszewskiego znaków „Strefa wolna od LGBT” jest „antypolską akcją zniesławiającą”. Jak dodaje, w głowie przeciętnego Belga czy Francuza może się pojawić myśl, że w Polsce jest apartheid.

Chodzi o sprawę dotyczącą gminy Niebylec (woj. podkarpackie). Jak podały lokalne media, „Sąd Okręgowy w Rzeszowie odrzucił wniosek gminy Niebylec, która chciała zakazu publikacji zdjęcia w mediach z tablicą +Strefa wolna od LGBT+ przy znaku granicznym miejscowości”.

    „Chodzi o żółtą tablicę informująca o tym, że właśnie wjeżdżamy na teren +strefy wolnej od LGBT+” – pisały SuperNowosci24.pl i przypomniały, że to akcja aktywisty LGBT Barta Staszewskiego.

Maciej Świrski w środę w TVP Info zapewnił, że Reduta Dobrego Imienia wspierała w tej sprawie gminę.

    „Pan Bart Staszewski napisał, że opublikuje zdjęcie gminy Niebylec z tą tablicą przypominającą taki NATO-wski znak drogowy ze napisem +Strefa wolna od LGBT+” – wyjaśnia prezes RDI. Jak zapewnił, „wspierając gminę Niebylec został wystosowany do sądu w Rzeszowie wniosek o zabezpieczenie, czyli o to, żeby Bartowi Staszewskiemu sąd zakazał publikacji takiego zdjęcia”.

    „Sama akcja pana Staszewskiego, która jest antypolską akcją zniesławiającą, ma głębsze konotacje znaczeniowe” – podkreślił Maciej Świrski.

    „Akcja jest skierowana nie do widza polskiego, tylko zagranicznego i ten widz patrząc na tablice w języku angielski +Strefa wolna od LGBT+, czyli +LGBT-free zone+ ma w głowie to, co on wie o takich strefach zamkniętych dla różnych kategorii ludzi, a to są państwa – pamiętajmy – z tradycją kolonialną. W związku z czym w głowie przeciętnego Belga czy Francuza, czy Anglika, pojawia się informacja, że w Polsce jest apartheid” – mówił Maciej Świrski.

Przypomniał również czasy II wojny światowej, gdy Niemcy mordowali Żydów w gettach, kiedy wieszano na terenach okupowanych przez Niemców tablice „Judenfrei”, czyli „wolne od Żydów”.

    „W tym momencie dla przeciętnego Europejczyka, który jest wychowywany w historii Holokaustu, jest oczywiste, że Polacy wieszając taką tablicę wymordowali osoby LGBT i to jest główne zło tej akcji, którą prowadzi pan Bart Staszewski” – zaznaczył Maciej Świrski.

Jak stwierdził prezes RDI, „ta akcja jest wykorzystywana – w naszej opinii – do pokazywania Polski jako kraju bezprawia”. Podkreślił też kontekst europejski, czyli powiązanie funduszy unijnych z praworządnością.

    „To dokładnie pokazuje tło tej sprawy” – dodał.

    „Musimy pamiętać, że to jest także uderzenie w bezpieczeństwo militarne państwa polskiego dlatego, że jeżeli Joe Biden mówi o +strefach wolnych od LGBT+, to znaczy, że on ma w głowie – dzięki tej akcji – tę informację” – podkreślał Maciej Świrski.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.