Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Obrońcy życia w Niemczech chcą przerwać ciszę wokół aborcji i obudzić opinię publiczną

Ruch pro-life w Niemczech od lat boryka się z licznymi wyzwaniami. Chociaż kraj ma 80 milionów ludzi, jego największa grupa pro-life, Aktion Lebensrecht für Alle (ALfA), liczy zaledwie 11 000 członków. Ci, którzy w ogóle chcą rozmawiać o aborcji, w przeważającej mierze ją popierają.

Mimo to, zainspirowana ruchem pro-life w Stanach Zjednoczonych, niewielka, ale rosnąca liczba Niemców coraz odważniej stara się obudzić opinię publiczną.

Cornelia Kamiński, która kieruje ALfA, przyznaje, że poglądy pro-life są bardzo niepopularne. „Kiedy jesteś pro-life w Niemczech, jesteś dziwakiem” – stwierdza. Cytowana przez WORLD Cornelia Kamiński mówiła także o agresji, z jaką spotykają się w Niemczech obrońcy życia, opowiadała o protestujących zwolennikach aborcji, którzy zrywali plakaty pro-life, wrzucali do rzeki krzyże i krzyczeli, że „Maryja powinna była dokonać aborcji małego Jezusa”.

Urodzona w Ameryce Alicia Düren jest przekonana, że działania w obronie życia w Niemczech to konieczność. Dlatego wraz z mężem założyła grupę Sundays for Life (Soboty dla życia). Organizują oni cotygodniowe publiczne demonstracje na placu miejskim w Augsburgu, przynosząc transparenty pro-life, w tym plakaty przedstawiające aborcję. Za każdym razem zbiera się tam ok. 30 osób.

W 2020 roku grupa z niezłym skutkiem zajęła się mediami społecznościowymi – działania Sunday for Life obserwuje ok. tys. 17 tys. osób. Członkowie organizacji, zainspirowani działaniami innych grup i sukcesami filmów, mówiących o aborcji, postanowili przygotować taką produkcję po niemiecku. Zamieszczony w czerwcu tego roku film odnotował do tej pory ponad 5 tys. wyświetleń.

O tym, że przesłanie pro-life dociera do kolejnych osób, świadczy rosnąca liczba uczestników Marszu dla Życia w Berlinie. W 2019 roku (zanim nadeszły pandemiczne ograniczenia) było ich 8 tysięcy – to o 2,7 tys. więcej niż rok wcześniej.

za:opoka.news

Copyright © 2017. All Rights Reserved.