Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Witold Waszczykowski: Musi powstać Polska Liga przeciw Zniesławieniu!

- My już zdecydowaliśmy, że będziemy tworzyć własne lobby, które się będzie nazywało polityką historyczną. – mówił na antenie radia TOK FM Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych w rządzie Beaty Szydło.
- My już zdecydowaliśmy, że będziemy tworzyć własne lobby, które się będzie nazywało polityką historyczną. My będziemy tworzyć własną narrację, zakładamy, że będziemy się uczyć z lobby izraelskiego, z polityki historycznej rosyjskiej, która jest niekorzystna dla nas, ale która odnosi sukcesy.

Albo z polityki historycznej Niemiec, której świetnie udało się [odciąć] Niemcy od nazizmu i dziś nikt na świecie nie wie, kto wywołał II WŚ, ale wie, że ją wywołali jacyś naziści. Musi powstać Polska Liga przeciw Zniesławieniu, która będzie przedstawiać polską narrację, że byliśmy ofiarą w historii – podkreślał minister.

W ten sposób odniósł się do krytykowanej przez ADF ((Ligę Przeciw Zniesławieniom) wypowiedzi Antoniego Macierewicza.

„Nie była to wypowiedź piętnująca jakieś zjawisko, była to wypowiedź mówiąca o fakcie, zjawisku. Mamy do czynienia z lobby, które tłumaczy, przedstawia swoje narracje. Każdy naród ma takie prawo” – dodał.

za:www.fronda.pl/a/witold-waszczykowski-musi-powstac-polska-liga-przeciw-znieslawieniu,60348.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.