Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ukraina wprocesie

Ukraińscy nacjonaliści odcinają się od zbrodniarzy

„Ci bojownicy walczący o wolność i niepodległość naszego kraju mogą znaleźć miejsce w Panteonie Narodowym, którzy nie mordowali dzieci, kobiet, starców, nie popełniali zbrodni  na ludności cywilnej”. Te słowa wraz z zapewnieniem o poszanowaniu nienaruszalności granic i mniejszości narodowych pochodzą z oświadczenia podpisanego przez liderów ukraińskich nacjonalistów z takich organizacji jak Kongres Ukraińskich Nacjonalistów, UNA-UNSO czy Prawy Sektor.

Oświadczenie wydano w przeddzień polskiego Święta Niepodległości, kiedy Ukraińcy pojawili się w Warszawie, gdzie złożyli kwiaty przed pomnikiem Rzezi Wołyńskiej. Media, tak zawzięcie poszukujące wszędzie współczesnych „antypolskich banderowców”, nie wspomniały jednak o tym wydarzeniu. Co więcej, jak podaje serwis wPolityce.pl, jedna z redakcji zbliżonych do polskich narodowców miała stwierdzić, że apelu Ukraińców nie opublikuje, bo… „burzy to jej koncepcję wizji narodowców z Ukrainy”. Zapewne chciano oszczędzić czytelnikom dysonansu poznawczego. Lepiej walczyć z wytworami własnej wyobraźni.

Wojciech Mucha

za:niezalezna.pl/72913-ukrainscy-nacjonalisci-odcinaja-sie-od-zbrodniarzy

***

Rada Najwyższa Ukrainy nigdy nie zaakceptuje małżeństw jednopłciowych

Ukraina nie zalegalizuje małżeństw osób tej samej płci – zapewnia przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Władimir Grojsman. – Opowiadamy się za wartościami rodzinnymi – zapewnia polityk.

- Doszły do mniej jakiejś kłamstwa dotyczące tego, że na Ukrainie mogą być wprowadzone jakieś małżeństwa jednopłciowe. Nie daj Boże, by do tego doszło. My nigdy nie będziemy tego popierać – zapewnił. Polityk formułował takie oświadczenia, bowiem ukraiński parlament zajmował się wprowadzeniem do prawa poprawek antydyskryminacyjnych, których wymaga Unia Europejska, aby wprowadzić ruch bezwizowy dla obywateli Ukrainy.

Ukraina przyjęła zdecydowaną większość poprawek narzuconych jej przez Unię, poza wymaganym przez nią zakazem dyskryminacji ze względu na skłonność seksualną przy przyjmowaniu do pracy. Te poprawki nie przeszły.

za:www.fronda.pl/a/rada-najwyzsza-ukrainy-nigdy-nie-zaakceptuje-malzenstw-jednoplciowych,60350.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.