Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W Niemczech nieznani sprawcy podpalili zabytkowy kościółW sobotę w heskim Hochheim podpalono zabytkowy kościół pw. śś. Piotra i Pawła, zbudowany w latach 1730-1732. Dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej straty udało się ograniczyć do drewnianego konfesjonału. Niewiele brakowało, a ogniem zająłby się strop.


Heski kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła znajduje się na terenie diecezji limburskiej. Straż pożarna poinformowała, że sobotni pożar był wynikiem celowego podpalenia. Nieznani sprawcy podłożyli w świątyni ogień w trzech miejscach, w pobliżu łatwopalnych przedmiotów.


W wyniku pożaru zniszczony został zabytkowy konfesjonał. Podpalacze pozostawili też w księdze intencji modlitewnych obsceniczne wpisy. - Na szczęście udało nam się ograniczyć pożar do konfesjonału. Ze względu na wysoką temperaturę ogniem mogło zająć się także drewniane sklepienie. 300-letnie drewno jest bardzo suche i szybko się pali – powiedział w rozmowie z „Wiesbadener Tagblatt” inspektor lokalnej straży pożarnej.


Nie jest jeszcze znana wysokość szkód, jakie spowodował pożar. Niewykluczone też, że dym uszkodził barokowe freski odnowione w 2005 roku.


W tym roku to już drugie podpalenie kościoła w Niemczech. W nocy z 5 na 6 stycznia podpalono kościół w Karlsruhe (Badenia-Wirtembergia). Pożar strawił drewniany krzyż oraz ławkę.


za:www.pch24.pl/w-niemczech-nieznani-sprawcy-podpalili-zabytkowy-kosciol,40938,i.html#ixzz3yxCdWCRj

Copyright © 2017. All Rights Reserved.