Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rosyjskie lobby mocno trzyma polskie media

Producent zwolniony z TVP po tym jak przeprosił rosyjskiego ministra kultury, otrzymał pracę w Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia. Poinformował o tym na twitterze dyrektor centrum Jurij Bodenko.

Marek Czunkiewicz stracił pracę w telewizji w ubiegłym tygodniu po tym, gdy wysłał do rosyjskiego polityka list z przeprosinami.

Dotyczyły one programu w TVP Info, gdzie minister kultury Federacji Rosyjskiej mówił, m.in. o zdemontowaniu pomnika radzieckiego gen. Iwana Czerniachowskiego. W trakcie dyskusji, prowadząca program zaznaczyła, że gen. jest odpowiedzialny za śmierć jej dziadka.

Redaktor Anna Pietraszek, wieloletni pracownik TVP, nie jest zaskoczona sprawą Czunkiewicza. Zaznacza, że w mediach publicznych istnieje rosyjskie lobby.

– Mówiłam o tym od 25 lat w telewizji. Jeżeli gdziekolwiek wspominałam o wpływach zagranicznych lobby – po prostu mnie unikano. Nie było do kogo z tymi informacjami się zwracać. Agentura wpływu, nie tylko rosyjska, ale ta jest zasadnicza, ciągnie się od lat komuny w Polsce. Obawiam się, że nie wypuści naszych mediów ze swoich rąk. To będzie ciężka walka – podkreśla Anna Pietraszek.

Redaktor dodała, że wystosowanie przez Czunkiewicza przeprosin do Rosjan za wywiad w TVP to zachowanie, które uwłacza godności dziennikarza.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/rosyjskie-lobby-mocno-trzyma-polskie-media/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.